Jeśli chodzi o niepłodność, w większości przypadków winę za bezdzietność ponosi kobieta. Jednak według statystyk, w 40% wszystkich przypadków odpowiedzialność spoczywa na człowieku. Jak leczyć niepłodność męską, rozważ w naszym artykule.

Czy traktuje się męską bezpłodność?

Większość przedstawicieli silniejszego seksu, w obliczu niemożności wyprodukowania spadkobiercy, pytają: Czy można leczyć niepłodność u mężczyzn? Lekarze andrologowie twierdzą, że jeśli szukasz pomocy medycznej na czas, leczenie niepłodności u mężczyzn w większości przypadków daje pozytywny wynik.

Wybór leczenia zależy od przyczyny choroby. Lekarze rozróżniają 4 rodzaje niepłodności męskiej:

  1. Niepłodność wydzielnicza. Jego przyczyną są infekcje przenoszone drogą płciową (STI), zaburzenia hormonalne, długotrwała ekspozycja na wysokie temperatury lub chemikalia.
  2. Niepłodność obturacyjna. Występuje z powodu nowotworów, urazów, nieprawidłowego rozwoju narządów płciowych, zmian żylnych, pooperacyjnych blizn, które zapobiegają promocja plemników .
  3. Immunologiczna niepłodność. W wyniku urazu jąder organizm rozpoczyna wytwarzanie przeciwciał antyspermowych, które zakłócają normalne tworzenie się plemników.
  4. Względna bezpłodność. Mówią o nim, gdy nie ma żadnych widocznych nieprawidłowości fizjologicznych. Przyczyną tej niepłodności jest stres.

Leczenie niepłodności wydzielniczej u mężczyzn

Niepłodność wydzielnicza jest najczęstszym rodzajem upośledzonej funkcji rozrodczej samca. Po zidentyfikowaniu przyczyn lekarz przepisuje leki. Jeśli zostanie wykryte STI, zostaną poddane kuracji antybiotykowej. Kiedy zaburzenia hormonalne przepisują leki, które korygują poziom męskich hormonów. Kompleksowe leczenie obejmuje witaminy, immunomodulatory i leki homeopatyczne. Ale cudowne pigułki na niepłodność u mężczyzn jeszcze nie istnieją.

Leczenie niepłodności obturacyjnej u mężczyzn

Jeśli istnieją przeszkody na drodze plemników (wadliwe kanały są uszkodzone), konieczna jest interwencja chirurgiczna. Leczenie niepłodności u mężczyzn jest zalecane u dzieci i młodzieży: u dorosłych pacjentów szanse na sukces są znacznie mniejsze.

Immunologiczna niepłodność u mężczyzn - leczenie

Jest to najbardziej złożony rodzaj niepłodności męskiej, słabo uleczalny. W większości przypadków lekarz zaleca kompleksową terapię, w tym eliminację wszystkich możliwych czynników negatywnych (infekcje, niedrożność nasieniowodów itp.). W przypadku braku wyniku, niepłodność u mężczyzn jest leczona za pomocą leków hormonalnych, leków immunosupresyjnych i tak zwane mycie spermy (usuwanie przeciwciał).

Jeśli wszystkie możliwości zostały wypróbowane i nie ma pozytywnego skutku, para proponuje stosowanie technologii wspomaganego rozrodu (IVF, Nawożenie ICSI ).

Leczenie ludowej niepłodności środków folk

Oprócz powyższych można użyć nietradycyjnych metod pozbywania się choroby (oczywiście po konsultacji z lekarzem).

Przede wszystkim tradycyjna medycyna zaleca następujące zioła dla niepłodności dla mężczyzn:

  • głóg - 2 łyżki. l zalać 2 szklankami wrzątku, nalegać na godzinę i wypić 0,5 szklanki trzy razy jak leczyć niepłodność męską dzień;
  • czarny bzu - pić herbatę z kwiatów roślin zamiast wody;
  • Kolendra - dla niepłodności męskiej 3 łyżki. nasiona zalać litrem wrzącej wody i nalegać 10 minut, weź co następuje: połowa naparu w tym samym dniu wypić dwa łyki, pół następnego dnia.

Dobry efekt w niepłodności męskiej mają pijawki: są one umieszczane w kroczu, kości ogonowej, kości krzyżowej i wokół odbytu.

Dla ogólnego wzmocnienia ciała, lekarze i tradycyjni uzdrowiciele powinni zażywać mleczko pszczele w męskiej niepłodności w ilości jednego meczu na głowę dziennie.