Wszyscy wiedzą, na czym wpływa ruchliwość plemników. To od niej zależy możliwość prokreacji u mężczyzn. Dlatego często istotne jest pytanie, jak zwiększyć ruchliwość plemników. Wszakże ich niska aktywność jest bezpośrednio związana ze zmniejszeniem zdolności ciała do poczęcia.

Jednak niska ruchliwość plemników nie jest diagnozą, której nie można wyleczyć. Zastanów się, jak poprawić kondycję spermatogenezy dosłownie w domu.

Wpływ alkoholu na ruchliwość plemników

Postąpienie w kierunku rozwiązania problemu będzie przede wszystkim wyjątkiem od używania alkoholu. Spadek ruchliwości plemników jest bezpośrednio związany z ilością spożytego alkoholu. Wśród osób, które codziennie biorą co najmniej 80-160 gramów alkoholu, tylko 21-37% mężczyzn zwykle ma spermatogenezę.

Produkty zwiększające ruchliwość plemników:

  • jaja selenowe, owoce morza, drożdże piwne, czosnek i orzechy brazylijskie;
  • imbir i mak, zawierające dużą ilość witamin;
  • chude mięso, wątróbki, ziarna i orzechy - ponieważ zawierają cynk, który ma pozytywny wpływ na ruchliwość plemników;
  • produkty mleczne zawierające L-karnitynę (mleko, śmietana, śmietana, twarożek).

Preparaty zwiększające ruchliwość plemników

Istnieje wiele leków, które mogą zwiększać aktywność plemników. Najbardziej skuteczne w poprawie mobilności plemników są leki oparte na produktach pszczelich. Miód lub inne produkty pszczele, w tym oparte na nich preparaty (tentorium, apidron, larinol), najlepiej umieścić pod językiem, aby wchłonąć więcej przydatnych substancji. Drone i mleczko pszczele, które pomagają w zwiększeniu ruchliwości plemników, powinny być przyjmowane rano na pół godziny przed posiłkiem.