Kwestii narodzin dziecka należy podchodzić z najwyższą odpowiedzialnością, a to jest odpowiednikiem zarówno matki oczekującej, jak i ojca. Planowanie ciąży jest podstawą jej normalnego przebiegu w przyszłości i zdrowia przyszłego dziecka. Jest to wieloetapowy proces, obejmujący utrzymanie prawidłowego stylu życia, kompleksową kontrolę zdrowia rodziców i, w razie konieczności, jego przywrócenie. To z "naprawczym" celem receptury medyczne specjalizujące się w planowaniu rodziny coraz częściej zawierają taki lek, jak Curantil.

Do czego służy Kurantil?

Curantil jest lekiem z substancją czynną dipirydamol z grupy leków przeciwpłytkowych - leki, które zmniejszają krzepliwość krwi, poprawiają przepływ krwi w naczyniach włosowatych (mikrokrążenie), innymi słowy, zmniejszają krzepliwość krwi i działają przeciwzakrzepowo (zapobiegają przyleganiu komórek krwi). Ale wraz z tym, wyjątkowość leku polega na tym, że jest on jednocześnie immunomodulatorem, to znaczy przez jego działanie aktywuje się syntezę interferonu hormonu antywirusowego w organizmie, w wyniku czego powstaje pewna odporność na wirusy.

Curantil podczas planowania dziecka

Lekarze zalecają rozpoczęcie przyjmowania Kurantilu podczas planowania ciąży na 3 miesiące przed przewidywaną datą poczęcia. W przypadku wysokiego stopnia krzepnięcia krwi u kobiety, lek zmniejszy ryzyko zwiększenia zakrzepów krwi i przyczyni się do prawidłowego przebiegu ciąży. Curantyl przed ciążą jest również przepisywany w obecności wcześniejszych przypadków poronienia, z żylakami, nie tylko na kończynach dolnych, ale także z hemoroidami. Reprodukcyjni specjaliści często zalecają Curantil w przygotowaniu do IVF. Z jej pomocą buduje się endometrium - warstwę od wewnętrznej strony macicy, niezbędną do wszczepienia zapłodnionego jaja do jamy macicy.

Zastosowanie Curantilu w ginekologii wynika z jego korzystnego wpływu na całe ciało kobiece, ponieważ przywraca krążenie tkanek wszystkich narządów kobiecych, poprawia procesy metabolizmu tkankowego w macicy, jajnikach i gruczołach wydzielania wewnętrznego. W związku z tym, w połączeniu z innymi lekami przeciwzapalnymi, dla większej skuteczności leczenia, ginekolodzy przepisują Curantil na endometriozę i mięśniak macicy.

Curantil ma pozytywny wpływ na ciążę: leczenie lekiem przez 2-3 miesiące zapobiega pojawieniu się toksyny u kobiet w ciąży, powikłaniom związanym z układem krążenia. Relaksujący efekt leku na ściankach naczyń pomaga normalnie dlaczego kuranty funkcja krwi w łożysku zapewnia dostęp do tlenu i składników odżywczych płodu, który działa jako swego rodzaju ochrona przed niedotlenieniem wewnątrzmacicznym.

Pomimo wszystkich zalet leku, musi być wyznaczony przez wykwalifikowanego lekarza, biorąc pod uwagę indywidualne zeznanie kobiety. Samoleczenie może prowadzić do alergii i niebezpiecznych reakcji toksycznych. Ponadto Kurantil nie jest zalecany w przypadku niedociśnienia, kołatania serca, tendencji do zwiększonego krwawienia i jest przeciwwskazany w chorobach wrzodowych przewodu pokarmowego, wadach serca, niestabilnej dławicy piersiowej.