Dzieci są dla wielu z nas radością i sensem życia. Niestety, ich pożądany wygląd w rodzinie nie zawsze ma miejsce. Często mężczyzna i kobieta nie mogą mieć dzieci, bez względu na to, jak bardzo się starają. Takie pary są leczone przez różnych lekarzy i próbują różnych technik uzdrawiania, dopóki nie usłyszą rozczarowującej diagnozy - bezpłodności. Jego pochodzenie może być inne. Zdarza się to dość często niepłodność psychiczna .

Psychologia niepłodności jest bardzo złożona. W tym przypadku przyczyny nieszczęścia są bardzo różne, w każdym przypadku są one własne. W tym artykule porozmawiamy o modlitwie o bezpłodność jako o sposobie uspokojenia i pokory z diagnozą.

Z punktu widzenia Kościoła prawosławnego rozpacz jest najgorsza. Każdy kapłan wie o cudach uzdrowienia z niepłodności, kiedy długotrwała porażka posiadania dziecka w jałowej parze zakończyła się ostatecznie narodzinami pierworodnych. Jednak w większości przypadków nie ma powodu, aby sądzić, że koncepcja dziecka jest całkowicie beznadziejna. Historie życia dowodzą, że bezpłodność nie jest werdyktem. Lekarze uważają, że takie przykłady są wynikiem ciężkiej pracy. W środowisku kościelnym takie przypadki są interpretowane jako cud, który nastąpił dzięki pomocy świętych, którzy pomagają w bezpłodności, na przykład:

  • Sprawiedliwa Anna i Joachim;
  • Święta Kenia z Petersburga;
  • Matrona Moskwa.
Modlitewna pieśń Najświętszej Maryi Panny

Bądź pozdrowiona Dziewico Theotokos, Miłosierna Maryjo, Panie z Tobą, błogosławiony jesteś Ty w kobietach i błogosławiony jesteś owocem Twojego łona, tak jak Zbawiciel poniósł nasze dusze.

Pomoc świętego kościoła

Rozmowa z duchownymi kościoła jest dobrą pomocą psychologiczną w leczeniu niepłodności. Bardzo ważne jest, aby dojść do wewnętrznego spokoju i harmonii, aby zaakceptować świat taki, jaki jest w danej chwili. Ksiądz może zalecić odwiedzanie świętych źródeł niepłodności, przyjmowanie komunii, obserwowanie postu. Tak więc osoba uspakaja się, uspokaja, wyrzuca negatywne myśli i zyskuje nadzieję. Istnieją również ikony niepłodności. Wszyscy wiedzą, że myśl jest materialna. Dlatego możesz wypróbować spisek niepłodności. Aby to zrobić, lepiej nie zwracać się do uzdrawiających babć, ale do kapłana znajomej. Pamiętaj, że tylko uparte traktowanie i pozytywne nastawienie, które jest w stanie przetrwać modlitwę, mogą przezwyciężyć bezpłodność u mężczyzn i kobiet.