Niepłodność kobiet to niezdolność kobiet w wieku rozrodczym do zajścia w ciążę. Jeśli para nie używa antykoncepcji i ma regularne stosunki seksualne, ale nie może począć dziecka przez kilka lat, wówczas uważa się ją za niepłodną. Dzisiaj porozmawiamy o rodzajach patologii i sposobach leczenia bezpłodności. Będzie również dotyczyć traktowania narodowego.

Rodzaje i przyczyny niepłodności u kobiet

Niepłodność kobieca dzieli się na pierwotną i wtórną. Podstawowy ( Niepłodność 1 stopień ) jest chorobą nigdy nie kobiety w ciąży, wtórne - jest to niezdolność do zajścia w ciążę od płci pięknej, która była już w ciąży. Mogą to być poronienia, spontaniczne poronienia, zamrożone lub normalnie występujące ciąże. Niepłodność u kobiet jest spowodowana wrodzoną anomalią, lub później występuje choroba narządów płciowych. Należy zauważyć, że 50% niepłodnych kobiet ma kilka czynników, które prowadzą do bezpłodności.

Odmiany niepłodności w zależności od przyczyn:

 1. Sterylność endokrynna u kobiet, której oznaką jest przede wszystkim brak owulacji i zaburzenia dojrzewania jaja. Przyczyną tej choroby może być uszkodzenie regulacji układu rozrodczego na różnych poziomach (jajników-przysadka-podwzgórze) oraz niewłaściwe funkcjonowanie tarczycy lub nadnerczy, prowadzące do zmian hormonalnych. Ten rodzaj niepłodności obserwuje się u 35-40% kobiet walczących z chorobą.
 2. Niepłodność kobieca pochodzenia jajowodowego, innymi słowy, niedrożność jajowodów. Ten rodzaj komplikacji występuje u pacjentów, którzy przeszli aborcję lub operację w obszarze miednicy. Adhezja tych procesów bardzo często powoduje niedrożność jajowodów, co uniemożliwia komórce jajowej dotarcie do macicy i zapłodnienie.
 3. Niepłodność na tle włókniaków macicy lub chorób endometrialnych . Często niepłodność kobieca występuje po zapaleniu macicy lub jajników. Infekcje mogą być bezobjawowe, a przechodzenie w stan przewlekły prowadzi do niemożności zajścia w ciążę.
 4. Immunologiczna niepłodność - edukacja w ciele przeciwciał nasienia, które zabijają plemniki.
 5. Niepłodność idiopatyczna rozpoznawana jest u 5% par, gdy nie można wykryć żadnych wad układu rozrodczego.
 6. Absolutny - brak żeńskich narządów płciowych lub obecność poważnych wad rozwojowych.

Leczenie niepłodności u kobiet

Leczenie niepłodności kobiecej opiera się na normalizacji cyklu miesiączkowego i pracy jajników, przywróceniu drożności jajowodów, stymulacji owulacji, eliminacji ginekologicznych chorób zapalnych. Możliwe jest leczenie niepłodności u kobiet zarówno w przypadku wykrycia przeciwciał antyspermowych, jak i innych przyczyn choroby poprzez inseminację plemnikami męża. Ponadto, gdy niepłodność jest używana homeopatia, która nie ma przeciwwskazań. Najważniejszą rzeczą przy radzeniu sobie z rozczarowującą diagnozą nie jest rozpacz i ciągła walka.

Metody ludowe i przepisy na niepłodność:

 • ekstrakt wodny z nasion babki lancetowatej 2-3 razy dziennie na łyżkę 1,5 miesiąca;
 • inne zioła dla niepłodności dla kobiet - alpinista, trawa pełzająca, owoce głogu, goryczka kukushkina, korzeń elekampa;
 • pić sok z ziaren pszenicy przed posiłkami, 100 ml;
 • joga na niepłodność stymuluje pracę narządów miednicy, jednocześnie normalizując stan nerwowy;
 • homeopatia z powodu niepłodności
 • Sok z rokitnika, który zawiera dużo witaminy E;
 • kąpiele radonowe na niepłodność.

Medycyna zna takie przypadki, gdy przez kilkadziesiąt lat bezdzietności para w końcu stała się rodzicami zdrowego dziecka. W końcu leczenie niepłodności u kobiet jest długim i złożonym procesem, który wymaga dużej siły i wytrwałości. Pragnienie zajścia w ciążę jest niezbędne, aby prowadzić zdrowy tryb życia. Ponadto zapobieganie niepłodności obejmuje regularne wizyty u lekarzy, kontrolę stosunków seksualnych, przestrzeganie podstawowych zasad higieny.