Przy zapaleniu żylnym w odbytnicy dochodzi do gwałtownego naruszenia krążenia krwi i powstawania hemoroidów. Jeśli choroba nie jest poddawana terapii, postępuje, a te "guzy" wypadają i znajdują się na zewnątrz odbytu. Z reguły w takich przypadkach wymagana jest profesjonalna pomoc proktologa i interwencja chirurgiczna, ale możliwe jest również leczenie zewnętrznych hemoroidów w domu. W tym celu istnieje wiele leków, które są łatwe w użyciu na własną rękę, a także skuteczne przepisy ludowe.


Szybkie leczenie hemoroidów zewnętrznych i kombinowanych w domu

Najbardziej skutecznym sposobem na rozwiązanie opisywanego problemu jest konserwatywne, zintegrowane podejście obejmujące:

  1. Akceptacja leków ogólnoustrojowych (do podawania doustnego) - Detraleks, Payleks, Fort Ginkor.
  2. Zastosowanie specjalnej maści do leczenia zewnętrznych hemoroidów - Proktosedil, Gepatrombin G, Proktozan, Aurobin, Posterizan, Relief.
  3. Dieta, która pomaga zmiękczyć kał i zapobiegać zaparcie .
  4. Wykonując ćwiczenia wzmacniające i rozwijające zwieracz.
  5. Płukanie po każdym ruchu jelit zamiast używania papieru toaletowego.
  6. Zabiegi termiczne (kąpiele siedzące).

Jeśli jednocześnie zastosuje się wszystkie wymienione zalecenia, możliwe jest znaczące zmniejszenie bólu i innych objawów patologii oraz uniknięcie konieczności chirurgicznego wycięcia hemoroidów.

Tradycyjne metody leczenia zewnętrznych hemoroidów

Środki medycyny alternatywnej, głównie składają się z kompresów, które powinny być stosowane do zapalnych "guzów". Płyny produkowane są z takich produktów:

Zaleca się także ciepłe, leżakujące kąpiele z dodatkiem mocnych wywarów kwiatów rumianku, szałwi, skórki cebuli, gwoździ nagietka.

Dzięki silnemu zapaleniu hemoroidów możesz spróbować domowej roboty maści.

Maść do leczenia zewnętrznych hemoroidów

Przepis na maść

Składniki:

  • suchy propolis - 10 g;
  • masło ponad 80% tłuszczu - 100 g

Przygotowanie i zastosowanie

Umieść olej w łaźni wodnej. Gdy się rozgrzeje, starannie zmiażdżyć propolis. Zmieszaj roztopione masło z kruszonym produktem pszczelim, pozostaw w łaźni wodnej na 10 minut. Następnie dokładnie wymieszaj miksturę i ostudź ją. Nałóż otrzymaną maść na zaatakowane obszary 2-3 razy w ciągu 24 godzin cienką warstwą.