Stan przed-zawałowy w większości przypadków objawia się przed wystąpieniem zawału mięśnia sercowego. Ta koncepcja została wprowadzona specjalnie w celu ostrzeżenia pacjenta i podjęcia działań w celu przywrócenia mu zdrowia. Objawy problemów z sercem, które zostały zidentyfikowane w czasie, co może później doprowadzić do atak serca , pozwalają zapobiegać wielu chorobom.

Przed zawałem jest zmniejszenie dopływu krwi do mięśnia sercowego z powodu rozwijającej się płytki cholesterolowej lub zakrzepicy. Aby móc rozpoznać zbliżające się niebezpieczeństwo, musisz być w stanie rozpoznać oznaki problemów z sercem.

Stan przed-zawałowy - objawy

Ponieważ przyczyną tego zjawiska jest jedynie pogorszenie w dostawie krwi do mięśnia sercowego, oznaki stanu przed zawałem są związane z dusznica bolesna , to znaczy, ściskanie lub zwężanie mięśnia sercowego. Należy zwrócić szczególną uwagę, jeśli:

 • masz pierwsze oznaki dusznicy bolesnej;
 • Ataki w Anginie zaczęły pojawiać się częściej;
 • Po operacji pomostowania tętnic wieńcowych występuje dławica piersiowa.

Odpowiadając na pytanie, jak określić stan przed zawałem, należy zwrócić uwagę na następujące zmiany w przebiegu dławicy piersiowej:

 • bóle serca stają się dłuższe;
 • działanie nitrogliceryny jest zmniejszone;
 • Ataki bólowe zaczęły występować nie tylko podczas przeciążeń, ale także w stanie spoczynku.

Oprócz uczucia ściskania serca, stanowi temu mogą towarzyszyć następujące objawy:

 • nudności, osłabienie;
 • bóle głowy, zawroty głowy;
 • uczucie zmęczenia lub nadmiernego podniecenia, strach, panika, brak powietrza.

Stan przed zawałem - co robić?

Osoba cierpiąca na dusznicę bolesną potrzebuje natychmiastowej pomocy. Pacjent musi zostać zahamowany i podać mu lek rozszerzający naczynia krwionośne, na przykład walidol, nitroglicerynę lub walokardynę, co przywróci pracę mięśnia sercowego. Aspiryna może być również podawana osobie, która rozcieńcza krew i zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi. Oznacza to, że nie należy nadużywać, ponieważ istnieje wysokie prawdopodobieństwo omdlenia, a nawet upadku. Gdy pacjent poczuje się lepiej, możesz poprosić o pomoc lekarza. Jeśli przyjmowanie leków nie eliminuje ataku dusznicy bolesnej, należy natychmiast wezwać ratowników.

Zapobieganie zawałowi serca

Podczas diagnozowania stanu zawale wstępnego dana osoba otrzymuje leczenie szpitalne, które jest prowadzone pod nadzorem lekarza. Pacjentowi podaje się leki, które pomagają zapobiegać tworzeniu się skrzepów krwi i nie pozwalają na zwężenie naczyń.

Ważną częścią leczenia jest przejście na specjalną dietę. Po przeniesieniu stanu preinfarkcji, odżywianie pacjenta powinno być ukierunkowane na zapobieganie powstawaniu blaszek miażdżycowych. Osiąga się to przede wszystkim poprzez włączenie kwasów Omega-3 do diety. Tę substancję można znaleźć w tłustych rybach (śledź, makrela, halibut).

Ważne jest, aby w menu znaleźć suszone owoce, takie jak suszone morele i suszone morele, a także dodawać do produktów więcej naturalnych produktów, warzyw, owoców, orzechów i nasion.

leczenie przed zawałem

Aby zapobiec problemom z sercem, ważne jest przestrzeganie następujących zasad diety:

 1. Porzucić mięso, mięso wędzone, żywność w puszkach, słodycze, mąkę.
 2. Pij więcej wody.
 3. Słonecznik i masło zastąpić oliwą z oliwek.
 4. Wyklucz świeże mleko, zastępując je kwaśnymi produktami mlecznymi lub fermentuj.
 5. Podstawą diety powinny być warzywa, pełnoziarniste zboża, chude mięso, jaja, owoce, orzechy, nasiona, oliwki, herbaty ziołowe.