Zewnętrzne hemoroidy charakteryzują się pojawieniem się guzków w odbycie. W tym samym czasie rzadko obserwuje się krwawienie. Dlatego leczenie hemoroidów zewnętrznych u kobiet, podobnie jak u mężczyzn, jest zwykle przeprowadzane za pomocą miejscowej terapii.

Cechy leczenia hemoroidów zewnętrznych u kobiet

Terapia hemoroidów obejmuje 3 obszary:

  • minimalnie inwazyjny;
  • konserwatywny;
  • operacyjny.

Terapia zachowawcza ma na celu wyeliminowanie objawów. Do tego szeroko stosowane leki farmakologiczne i dieta. Ogromne znaczenie ma styl życia pacjenta. Unikaj znacznego wysiłku fizycznego, siedzącego trybu życia, stresujących sytuacji.

Leczenie chirurgiczne wskazane jest w przypadku tworzenia się dużych stożków, a także po wyjściu z odbytu. Chirurgia pomaga zapobiegać ryzyku krwawienia.

Minimalna inwazyjność jest zalecana w przypadku niewielkich wstrząsów. W takim przypadku użyj odbytu świece i maści, które łagodzą stany zapalne, eliminują ból.

Jak leczyć zewnętrzne hemoroidy u kobiet?

Warto pamiętać, że wszystkie leki stosowane w leczeniu hemoroidów zewnętrznych u kobiet są wybierane indywidualnie:

  1. Relief - lek, który doskonale eliminuje obrzęk tkanek, stany zapalne i swędzenie.
  2. Aurobin - zawiera olej z wątroby rekina, który szybko naprawia uszkodzenia, zatrzymuje małe krwawienie, usuwa swędzenie i obrzęk.
  3. Proktosedil - zawiera antybiotyk, heparynę i glikokortykosteroidy. W rezultacie ma potrójny efekt, eliminując ryzyko powstawania skrzepów krwi, łagodzenia bólu i zmniejszania stanu zapalnego.
  4. Aurobin - doskonały środek na zewnętrzne hemoroidy dla kobiet, zawierający prednizon. Jak wiesz, leki hormonalne najlepiej nie używać samodzielnie. Dlatego lekarz przepisuje świecę lub maść, która przyspiesza gojenie się ran i chroni przed infekcją.
  5. Maść heparynowa jest częstym lekarstwem na zewnętrzne hemoroidy. Preparat zawiera kwas nikotynowy, dzięki któremu składnik aktywny, heparyna, jest lepiej wchłaniany do tkanki. Heparyna z kolei hamuje proces zapalny i lekarstwo na zewnętrzne hemoroidy dla kobiet chroni rany przed penetracją bakterii.
  6. Posterizan - lek, który zaleca się stosować w połączeniu z innymi środkami. Posteryzowane Został zaprojektowany w celu wzmocnienia ochrony immunologicznej i zapewnienia dobrego przepływu krwi w sieci naczyń włosowatych.

Środki z hemoroidów zewnętrznych dla kobiet, które zasługują na pozytywne opinie, niekoniecznie będą przydatne w konkretnym przypadku. Dlatego też proktolog powinien być zaangażowany w dobór leków, a nie pacjenta.