Bardzo często w leczeniu hemoroidy Stosuje się maść posteris. Lek ten jest stosowany miejscowo w okolicy odbytu. Ma wyraźny efekt immunostymulujący i jest również w stanie wzmocnić lokalną specyficzną lub nieswoistą odpowiedź immunologiczną.

Wskazania do stosowania Posterizana

Maść Posterizan Forte powołuje się na:

 • hemoroidy;
 • okołoustne zapalenie skóry;
 • świąd narządów płciowych i odbytu;
 • anolapillit;
 • szczeliny odbytu .

Lek ten stymuluje proces gojenia się błony śluzowej odbytnicy, a także skóry w pobliżu odbytu. Ma działanie przeciwzapalne i zapobiega rozwojowi wtórnej infekcji, a także ma ogromny efekt przeciwbólowy.

Posterizan Forte jest również stosowany jako środek pooperacyjny, który pomaga przywrócić tkankę w okolicy odbytu. Lek ten jest skuteczny nawet w szczególnie trudnych przypadkach.

Jak korzystać z maści Posterisan

Maść z hemoroidów Posterizan Forte jest przeznaczony wyłącznie do stosowania miejscowego. Przed zastosowaniem leku należy dokładnie umyć ręce i dobrze oczyścić obszar odbytu. Najlepiej jest stosować lek natychmiast po spontanicznym oczyszczeniu jelit. Stosuje się go tylko na dotkniętym obszarze, powoli i bardzo delikatnie pocierając.

Czas trwania i harmonogram leku jest ustalany indywidualnie przez lekarza. Ale z reguły maść należy stosować dwa razy dziennie przez 7 dni. W przypadku przypadkowego doustnego podania Posterizanu, mogą rozwinąć się różne zaburzenia przewodu żołądkowo-jelitowego. Pacjent może doświadczać wymiotów, nudności i bólu w nadbrzuszu. W takich przypadkach należy natychmiast umyć żołądek i zażyć dowolne środki enterosorbentne.

Aby pozbyć się hemoroidów, maść Posterizan może być stosowany jako kompleks z różnymi lekami i jako monoterapia. Ale nie należy go stosować jednocześnie z lekami stosowanymi doodbytniczo. Jeśli istnieje pilna potrzeba leczenia skojarzonego, należy zachować odstęp co najmniej 60 minut między zastosowaniami leków. Najlepiej jest stosować doodbytnicze leki doodbytnicze tylko w leczeniu grzybicy lub ciężkiego mieszanego zakażenia.

Skutki uboczne i przeciwwskazania maści Posterizan

Zarówno maść, jak i świece Posteryzowane na hemoroidy są dobrze tolerowane przez pacjentów. Ale u pacjentów z nadwrażliwością na jakiekolwiek składniki leku stosowane miejscowo, mogą rozwinąć się różne reakcje alergiczne. W takich przypadkach pacjent:

 • pokrzywka;
 • świąd;
 • wyprysk wypryskowy;
 • podrażnienie skóry.

Kiedy pojawiają się pierwsze objawy alergii, lepiej jest zaprzestać stosowania leku.

Bardzo często pacjenci są zainteresowani, hormonalną lub nie plakatową maścią, ponieważ w niektórych źródłach internetowych wskazano, że ma hormon glukokortykoidowy. W rzeczywistości substancją czynną tego leku są antygeny ścian komórkowych Esherihia coli, a także produkty jego metabolizmu. Skład maści Posterizan to lanolina, wazelina i fenol. Hormonów nie ma. Dlatego nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań.

maść z hemoroidów

Maści nie można używać tylko z:

 • specyficzne i ciężkie zmiany w okolicy odbytowo-płciowej (grzybica);
 • gruźlica;
 • rzeżączka;
 • kiła.

Posterizan nie wpływa na szybkość reakcji, dlatego może być stosowany w leczeniu pacjentów, którzy pracują z niebezpiecznymi urządzeniami lub jeżdżą samochodem. Pod ścisłym nadzorem lekarza dopuszcza się jego stosowanie w czasie ciąży i laktacji.