U podstawy odbytnicy znajdują się hemoroidy, które pełnią funkcje kurczliwe. Z powodu różnych czynników, mogą one stać się zaognione, powodując silny ból i dyskomfort. Dlatego farmaceuci są często proszeni o doradztwo w zakresie tanich i skutecznych świec na hemoroidy, które szybko zmniejszą ciężkość nieprzyjemnych objawów i poprawią ogólny stan zdrowia.

Stan zapalny hemoroidów może znajdować się wewnątrz odbytnicy lub na zewnątrz. W tym drugim przypadku "stożek" wypada z powodu znacznego wzrostu jego rozmiaru.


Nazwy tanich i skutecznych czopków doodbytniczych z wewnętrznych hemoroidów

Jeśli hemoroidy nie są jeszcze na zewnątrz, to proces zapalny nie jest zbyt intensywny. W takich sytuacjach konieczne jest rozpoczęcie leczenia tak szybko, jak to możliwe, aby zapobiec rozwojowi patologii, a następnie - w celu uniknięcia operacji.

Czopki doodbytnicze (czopki) doskonale pomagają łagodzić stany zapalne, łagodzić syndrom bólu i mieć pozytywny wpływ na ruchliwość i ruchy jelit. Wśród niedrogich i skutecznych leków takiego planu proktolodzy zalecają produkty, które zostaną omówione bardziej szczegółowo poniżej.

Anusole

Aktywnym składnikiem tych czopków jest ekstrakt z liści dzwonnicy. Dodatkowo, w kompozycji obecny jest siarczan cynku, tlenek bizmutu i kompleks tribromofenolanu. Połączenie tych składników powoduje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i antyseptyczne.

Hepatrombin G

Świece zawierają heparynę, prednizolon i laurowy makrogol. Ten złożony lek miejscowego działania przyczynia się do szybkiej ulgi w stanach zapalnych, zapobiega stagnacji i krzepnięciu krwi w hemoroidach, zmniejsza obrzęk i nasilenie bólu.

Nigepan

Podstawą leku są tylko 2 składniki - benzokaina i heparyna sodowa. Pierwszy składnik skutecznie łagodzi ból, drugi składnik zapobiega zakrzepicy i zatrzymuje jej progresję w przypadku istniejącego stanu zapalnego.

Olej z rokitnika zwyczajnego

W pełni naturalne czopki, które stymulują procesy regeneracyjne i regeneracyjne w komórkach skóry i błonach śluzowych, gojenie uszkodzonych tkanek. Zasadniczo przedstawiony lek jest przepisywany, gdy nie można zastosować złożonych środków.

Olestezine

Oprócz olejku z rokitnika, świece te zawierają benzokainę i sulfoetidol. Lek ma właściwości przeciwzapalne, znieczulające i antybakteryjne, dzięki czemu można go stosować nawet w obecności infekcji w odbytnicy.

Tanie i skuteczne świece do zewnętrznych hemoroidów

Wypadanie hemoroidów i powstawanie "guzów" wokół odbytu wskazuje na rozwój silnego procesu zapalnego, często w takich przypadkach wymagane jest chirurgiczne wycięcie takich struktur.

Bardzo tanie i skuteczne świece z opisanego rodzaju hemoroidów - z belladonna (czopki z ekstraktem z belladonny, Betiol). Oprócz tych ekstraktów roślinnych, ich skład obejmuje ichtiol, który ma silne działanie przeciwzapalne i antyseptyczne. Ważne jest, aby rozważane czopki doodbytnicze zmniejszały przepływ krwi do zewnętrznych hemoroidów, zmniejszając ich rozmiar, zatrzymując ostry ból.

Jeszcze jedną niedrogą i skuteczną świeczką dla zewnętrznych hemoroidów jest Hepazolon. Lek składa się z 3 składników:

Ta kombinacja zapewnia wyraźne działanie przeciwbólowe, przeciwzakrzepowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne.

Dodatkowym narzędziem w leczeniu zewnętrznych hemoroidów jest Neo-Anuzol. Czopki są złożonym lekiem o działaniu przeciwbólowym, antyseptycznym, przeciwskurczowym, przeciwhemoroidowym, przeciwzapalnym i ściągającym.