Wielu turystów, którzy trafili do Chile , pędzić do najbardziej wysuniętego na południe punktu planety, aby zobaczyć zabytki archipelagu Tierra del Fuego. Miejsce słynie z dziewiczej przyrody, bogatej historii i ciekawej lokalizacji. Wizyta w tym obiekcie nie pozostawi nikogo obojętnym i pozostawi wiele wrażeń.

Historia Tierra del Fuego, Chile

Wielu podróżników jest zainteresowanych odkryciem, skąd pochodzi nazwa Ziemi Ognistej, co jest bardzo nietypowe. Korzenie tej historii sięgają XIV wieku, jest ona ściśle związana z nazwą słynnego odkrywcy i odkrywcy obiektów geograficznych Fernando Magellana. W tym czasie on i jego zespół odbyli następną podróż, ścieżka była u wybrzeży wyspy. Miejscowa ludność składała się z Indian Yaganam, którzy byli bardzo zaskoczeni pojawieniem się statku na horyzoncie. Aby uniknąć niebezpieczeństwa, zapalili dużą liczbę pożarów, które były widoczne daleko poza kontynentem. Widząc wyspę, która jakby była pochłonięta przez ogień, Magellan nadał mu imię "Tierra del Fuego", które przetrwało do dnia dzisiejszego.

Огненная Земля - южная точка Чили

Tierra del Fuego na mapie

Turyści, którzy po raz pierwszy zastanawiali się nad odwiedzenie wyspy, przychodzą na myśl pytanie: gdzie jest Tierra del Fuego? Na terytorium były długie spory między dwoma państwami: Argentyną i Chile. Rezultatem była separacja, która nastąpiła w 1881 roku. Zachodnia część, która zajmuje duży obszar, przeniosła się do Chile, a wschodnia część pozostała za Argentyną. Jeśli weźmiemy pod uwagę wyspę Tierra del Fuego na mapie, można zobaczyć jej przynależność do tych dwóch krajów. Wyróżnia się dużym rozmiarem, który wynosi 47,992 km², zajmuje 29. miejsce na świecie wśród podobnych obiektów geograficznych.

Огненная Земля на карте

Tierra del Fuego - klimat

Ziemia Ognista charakteryzuje się raczej ostrym klimatem, zimą często pojawiają się burze, które powstają w wyniku mas powietrza lodowego z Arktyki. Obszar charakteryzuje się krótkimi nocami, wysoką wilgotnością. Nawet latem temperatura powietrza nie wzrasta powyżej 15 ºС. Ze względu na takie warunki pogodowe występuje bardzo słaba roślinność. Populacja wyspy Tierra del Fuego często cierpiała z powodu głodu. Na przykład rok 1589 był naznaczony przybyciem hiszpańskich osadników w tych stronach, ale wkrótce wszyscy wymarli.

Архипелаг островов Огненная Земля

Ciekawe miejsca w Tierra del Fuego

Turyści, którzy mają szczęście wypróbować wyspę, będą mogli czuć się na krawędzi świata. Mogą tu znaleźć wiele ciekawych zajęć:

  • odwiedzić rezerwaty krajowe Alberto de Agostini i Tierra del Fuego ;
  • jazda na nartach lub snowboardzie w lokalnym ośrodku narciarskim;
  • wspiąć się na Mount Darwin - najwyższy punkt wyspy lub Mount Guanaco ;
  • łowić ryby na rzekach La Pattaya i Ovando lub pływać na łodzi;
  • wybierz się na najbardziej wysuniętą na południe kolejkę świata;
  • odwiedzić Black Bay , która została nazwana ze względu na dużą ilość torfu na jej dnie, dzięki czemu woda jest pomalowana na czarno;
  • podziwiać wspaniałe widoki z Zatoki Lapataya ;
  • zrobić niezapomniane zdjęcie wyspy Tierra del Fuego.
Берег острова в лучах заката

Jak dostać się do Tierra del Fuego?

Aby dostać się na wyspę Tierra del Fuego, Chile możesz płynąć promem z miejscowości Punta Delgada, położonej w mieście Punta Arenas spacer zajmie tylko około pół godziny.