Około połowa kobiet ucieka się do męskiego stylu w odzieży w większym lub mniejszym stopniu. Ktoś woli spodnie w połączeniu z Oksfordzie lub półbuty, ktoś łączy w sobie kurtkę i czapkę, a niektóre akcesoria akcentów, takich jak cufflinks, krawat i zapięcie na niego. Wystarczy, jak różne może być taki składnik, jako klip do remisu i jak nosić to omówione poniżej.

Historia i teraźniejszość

Po raz pierwszy klip do krawata używany przez starożytnych Chińczyków. Potem wyglądał bardziej jak kawałek biżuterii - pretensjonalnymi, z metali szlachetnych inkrustowane kamieniami. Po specjalnych szpilkach do włosów "zapalonych" w Anglii z XIX wieku, kiedy wstążki stały się modne, w naszych czasach fani mody są podzieleni. Ktoś myśli, że noszenie klipsa to ruch (choć co wtedy zrobić, żeby krawat nie trzepotał na wietrze?), A ktoś, na przykład fashionista i redaktor magazynu męskiego "The RAKE" Esther Quake, prawie nigdy nie tęskni za tymi szczegółami.

Dlaczego potrzebuję spinacza do krawata?

Jak wspomniano powyżej, spinka lub szpilka pewnie mocują krawat, zapobiegając jego trzepotaniu na wietrze, spadając na talerz podczas kolacji w restauracji i wykonując inne ruchy nieodpowiednie dla takiego akcesorium.

Rodzaje spinki do krawata

Najczęściej stosowaną obecnie opcją jest srebrna spinka do krawata, wykonana w postaci listwy. To właśnie mężczyźni wolą najczęściej (mają ten przedmiot częściej w swojej garderobie). Alternatywą dla niego jest wariant złotego spinki do krawata. Wybierając podobny zwięzły produkt, pożądane jest, aby kolor pokrywał się z innymi akcesoriami: kolczykami, zegarkami, łańcuszkami i pierścionkami.

W wersji żeńskiej wsuwka może być dodatkowo ozdobiona piórami, cyrkoniami lub wisiorkami - jest to całkowicie odpowiednie i dopuszczalne.

Jak wybrać spinek do krawata?

Wygląd i rozmiar klipu do remisu zależą bezpośrednio od:

  • szerokość i styl krawat;
  • miejsca do noszenia;
  • spójrz, z którym zostanie połączony.
Co to znaczy?

Spinka (jeśli wybrałeś standardowy pasek) powinna być nieco węższa niż sam krawat. Jeśli wybierzesz zbyt długo, to nie będzie wyglądać bardzo schludnie. Jeśli jest zbyt krótki (około połowa), tie można wycisnąć.

Jeśli chodzi o miejsce, możesz wziąć dyskretny klip srebrnego krawata - będzie dobrze się nosić i sprawiać przyjemne wrażenie na twoich kolegach, ustawiając cię jako zamyśloną, roztropną, świadomą i, co nie mniej ważne, modna osoba .

Ale w przypadku nieformalnych wydarzeń można wybrać akcesoria, obficie wysadzane kamieniami, ozdobnymi figurami i innymi rzeczami.

O takie same jak ważne jest, aby wybrać pozycję, w zależności od innych rzeczy, został przypadkowo wspomniano powyżej. Nie powinieneś kupować spinacza do krawata ze złota, jeśli wszystkie inne biżuterię i biżuterię musisz mieć z brązu, miedzi lub srebra.

Jak nosić spinki do krawata?

W jaki sposób dołączyć klip do krawata, nie ma twardego wskazania. Jest tylko kilka zaleceń, które pomogą ci to opanować. Wśród nich wskazują, że:

  • po pierwsze, możesz nosić spinkę zarówno gładko (równolegle do podłogi) i lekko pod kątem, tworząc wrażenie lekkiego zaniedbania;
  • Po drugie, wprowadzenie krawatowe, należy przymocować ją w dodatkowym występem w przycisk (wkręcania specjalnego perekladinku w jej samej pętli);
  • po trzecie, jeśli masz zamiar nosić kurtkę, a następnie umieść klip na krawacie wyżej - między drugim a trzecim przyciskiem, jeśli nie, możesz założyć i schować - między trzecim a czwartym.
tie clip1tie clip2tie clip3
tie clip4tie clip7tie clip6
spinka do krawatatie clip8tie clip9