Czwartkowa sól w Ortodoksji jest uważana za specjalny produkt, można ją gotować tylko raz w roku - w Wielki Czwartek Wielkiego Tygodnia. Według historii biblijnej, w czwartek, w przeddzień ukrzyżowania, miała miejsce ostatnia wieczerza Chrystusa z uczniami. W tym dniu Wielkiego Tygodnia zwyczajowo jest spowiadać i przyjmować komunię, sprzątać w domach i sprzątać dzień wcześniej Wielkanoc Odwiedź łaźnię, ugotuj naczynia na Wielkanoc i upiecz ciastka, a potem przygotuj sól czwartku, która chroni przed złym okiem i psuciem się.

Wykorzystanie czwartkowej soli

Od czasów starożytnych w Rosji słynie sól z soli, której stosowanie jest szeroko stosowane ze względu na jej szczególne właściwości. Czym jest ten produkt? Jest to duża sól kuchenna, która jest kalcynowana na gorącej patelni lub w piecu, często dodając okruchy chleba żytniego lub gruby kwas. Przygotowując tę ​​przyprawę zwyczajowo czyta się modlitwy, aby sól nabrała specjalnych właściwości leczniczych. Po ochłodzeniu sól jest kruszona w moździerzu, wlewana do płóciennej torby i przechowywana dla ikon na sherry.

Na wielkanocnym posiłku czwartkowa sól służyła jako przyprawa do jaj konsekrowanych i innych świątecznych posiłków. Sól ta była używana i przez cały rok, wraz z różnymi szlachtami była dodawana do pożywienia chorych, z jej roztworu wytwarzano kompresy i płyny, potarła bolące miejsce. Traktuje się w ten sposób i bydło domowe, dodając sól do miski do picia wodą lub mieszając z miękiszem.

Przyprawa służył jako rodzaj amulet , był zszyty w kadzidło i nosił się na piersiach, przeszedł długą drogę lub z przodu. Wierzono, że można go uratować przed kulą podczas wojny i przed złym człowiekiem na drodze.

sól soli

Zastosowanie czwartkowej soli w magii

Czwartkowa sól jest nie tylko elementem prawosławia, uważa się, że ma silne właściwości magiczne. Używano czwartkowej soli ze złego oka i zepsucia, zarówno ludzi, jak i mieszkań. W tym drugim przypadku nie trzeba nawet wykonywać żadnych specjalnych rytuałów. Jeśli twój dom był podatny na zepsucie lub złe oko, podczas przekłuwania soli na patelni, emituje charakterystyczny trzask. Poczekaj, aż pęknięcie ustanie i ukończ wszystkie etapy przygotowania przyprawy do leczenia. Potem możesz założyć, że twój dom jest całkowicie oczyszczony z negatywności.