Istnieje wiele scenariuszy urodzinowych. Większość ludzi stosuje się do tradycji i woli świętować wakacje w domu lub w restauracji, gdzie główną rozrywką jest wchłanianie żywności i rozmawianie ze sobą. Istnieją jednak oryginalne scenariusze obchodów, które są bardziej interesujące i dynamiczne. Obejmują one tematyczne przyjęcia urodzinowe. Taka rozrywka często wymaga ubierania się, a czasem niektórych konkursów. W porównaniu z klasycznymi ucztami imprezy tematyczne mają wiele zalet:

  • zachęca gości do włączenia fantazji i pracy nad obrazem;
  • każdy gość ma możliwość wyróżnienia się dzięki temu zestawowi;
  • impreza jednoczy gości, pozwala im lepiej się poznać;
  • partia obejmuje konkursy, w których udział jest interesujący;
  • Po wakacjach jest dużo jasnych zdjęć i zabawnych filmów.

Niektóre scenariusze imprezowe oprócz ubioru wymagają stworzenia pożądanego wnętrza i naczyń. Goście mogą kontynuować wakacje i prezentować prezenty w odpowiednim opakowaniu.

Pomysły na imprezy tematyczne

Wszystkie pomysły są zaczerpnięte z tego, co nas otacza. Filmy o wampirach, historie o niezamieszkanych wyspach, hollywoodzkie czerwone ślady, hawajskie motywy - wszystko to może być tematem twojej imprezy. Najważniejsze jest, aby włączyć fantazję i patrzeć na rzeczy z innej perspektywy. Najpopularniejsze pomysły obejmują następujące opcje dla stron tematycznych:

  1. Urlop w stylu wampira . Często odbywa się w Halloween, ale jeśli jesteś zachwycony wampirami, możesz urządzić przyjęcie w dniu swoich urodzin. Użyj w dekoracji kolorów czerwonego i czarnego. Czerwone serwetki i czarny obrus, pajęczyny z tkaniny siatkowej zawieszone wokół pokoju, krzesła przewiązane czerwonymi wstążkami, plakaty słynnych wampirów kina - wszystko to pogrąży gości w świecie horrorów. Goście muszą być odpowiednio ubrani, aby zachęcić ich do wypróbowania, ogłosić nagrodę za najlepszy kostium.
  2. Tematyczne impreza w stylu dude . Kto nie widział tego barwnego filmu, przesiąkniętego tematem mody i oburzającym? Oczywiście główną dekoracją takiego przyjęcia będą sami goście, a raczej ich stroje. Dla kobiet, dopasowane sukienki z bufiastymi spódnicami i kilkoma bielizną, a dla mężczyzn kolorowe marynarki, obcisłe spodnie i, oczywiście, krawat ze sztyletem. Cała akcja powinna odbywać się w rytmach rock and rolla.
  3. Hawajska impreza . Do takiego scenariusza najlepiej nadaje się prywatny dom, ponieważ natura i świeże powietrze to obowiązkowy atrybut słonecznych Hawajów. Główną ozdobą imprezy będą egzotyczne owoce, liście bananowca i girlandy kwiatowe (mogą być sztuczne lub naturalne). Dziewczynom można zaoferować przymierzenie spódniczki hula-tancerza wykonanej z cienkiego warkocza lub świątecznego deszczu. Mężczyźni powinni przyjść w hawajskich koszulach. Oferujemy gościom kolorowe koktajle ozdobione parasolami.
  4. tematyczne przyjęcia domowe
  5. Tematyczne przyjęcie w stylu marynarki wojennej . Tutaj możesz marzyć we wszystkim, zaczynając od zaproszenia, kończąc na wystroju pokoju. Oczywiście dominującymi kolorami będą niebieski, lazurowy, niebieski i biały. Goście muszą przyjść w paski lub prosty marynarz. Pokój można ozdobić modelami kotwic, ryb i morskich gwiazd. Traktuj gości muszelkami, pieczonymi rybami i krewetkami. Jako napar będzie idealnym sposobem na koktajl Blue Lagoon.

Jak widać, istnieje wiele pomysłów na tematyczne imprezy domowe. Każda z nich będzie jeszcze bardziej interesująca, jeśli dodasz inne szczegóły i zwrócisz uwagę na wymyślanie tematycznych konkursów.