Głos dziecka może znikać z różnych powodów. W tym artykule dowiesz się, jak odzyskać brakujący głos.

Pod jakimi chorobami znika głos?

 1. U dzieci często występuje po zapaleniu krtani, zapaleniu gardła lub bólu gardła. Z reguły głos z takimi chorobami znika, jeśli są przewlekłe.
 2. Również głos dziecka często znika podczas hipotermii, strachu, stresu.
 3. Brakujący głos z przeziębieniem, ta sytuacja również nie jest rzadkością.

Leczenie brakującego głosu dziecka

 1. Jeśli dziecko boli chrypka, ale nie całkowitą utratę głosu, zaleca się, jak można jeść czosnek parze. Również dobre wyniki uzyskuje się płukania świeżym sokiem ziemniaczanym 3-4 razy dziennie.
 2. Aby wzmocnić struny głosowe, należy przepłukać gardło liśćmi rumianku i eukaliptusa przez miesiąc.
 3. Daj dziecku więcej ciepłej herbaty z plasterkiem cytryny i łyżką miodu. Ponadto, w celu usunięcia chrypka gotować ziemniaki, rozgnieść je na puree, i niech dziecko oddycha przez pulę.
 4. Prostszym sposobem zmniejszenia chrypki jest stopniowe rozpuszczanie w ustach łyżeczki miodu i staraj się nie połykać miodu tak długo, jak to możliwe.
 5. Możesz ogrzać gardło zwykłym szalikiem. W tym szaliku możesz nawet spać. Im więcej dziecko ma w szaliku, tym szybciej głos wraca do niego.
 6. Jeśli ma gorączkę, musisz obniżyć jej paracetamol.
 7. Różne sposoby przywracania głosu można znaleźć w aptece. Są sprzedawane w postaci cukierków, syropów i sprayów. Ale musisz kupić takie leki dla swojego dziecka tylko po konsultacji. utracony głos z zimnem z lekarzem.
 8. Dobrym sprawdzonym narzędziem w walce o brakujący głos jest szklanka ciepłego mleka z dodatkiem łyżeczki masła i dwie łyżki miodu.

Pamiętaj także o jednej zasadzie: jeśli stracisz głos, potrzebujesz, aby Twoje dziecko próbowało mówić jak najmniej. Jego struny głosowe potrzebują odpoczynku. W każdym razie nie możesz nawet mówić szeptem. kiedy struny głosowe są wciąż napięte, ale potrzebują stałego odpoczynku. Cóż, to koniec, aby wykluczyć obecność poważnych chorób, dziecko musi zostać pokazane lekarzowi.