Mono-diety, w których wykorzystuje się głównie jeden produkt przez kilka dni, pomagają w krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów i uformować się przed ważnym wydarzeniem. Spróbujmy dowiedzieć się, które są najbardziej skuteczne. mono-diety .

Szybko i bezpiecznie schudnij

Niektórzy dietetycy uznają, że jedzenie jednego produktu przez długi czas jest szkodliwe dla zdrowia, więc często wystarczy trzymać się mono-diety przez 2-4 dni, aby uzyskać wymierne rezultaty i nie zaszkodzić ciału.

Najbardziej skuteczne diety mono do utraty wagi

Wiele osób uznaje grykę monodietową za jedną z najlepszych. Konieczne jest przestrzeganie tego 3 dni. Każdego dnia musisz spożywać taką samą ilość płatków w 4 dawkach i musisz ją ugotować w specjalny sposób. 2 szklanki umytej gryki umieścić w rondlu, zalać 1,5 litra wrzącej wody, przykryć i pozostawić na noc na stole. Rano podzieloną owsiankę podziel na 4 porcje. Oprócz gryki można pić kilka szklanek świeżego soku z dyni, aw nocy można sobie pozwolić na szklankę niskotłuszczowego kefiru. Jeśli nie lubisz kasza gryczana można go zastąpić ryżem lub płatkami owsianymi, a mono-diety również dają dobre wyniki.

Ogórkowa mono-dieta pomaga szybko schudnąć, jest również uznawana za jedną z najbardziej skutecznych. Musisz wziąć 6 dużych ogórków i zieleni, przygotować z nich sałatkę, doprawić niskotłuszczową kwaśną śmietaną i zjeść w 3-4 dawkach. Jeśli trudno jest walczyć z głodem, można dodać do sałatki ogórkowej kilka kromek suszonego chleba żytniego, a jako deser raz dziennie zjeść trochę owoców, z wyjątkiem banana.

Cóż, jeśli wcześniej zorganizujesz mono-diety, skonsultuj się z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz chroniczne choroby.