Indyjski bóg Ganesh był patronem bogactwa. Dzięki swojej sile pomógł ludziom, którzy robią wszystko, aby osiągnąć w życiu sukcesu . Przedstawiały go zwykle siedzącego na szczurze, lub po prostu towarzyszyła mu, co symbolizuje bezczelność. Charakterystyczne cechy tego boga to głowa słonia, duży brzuch i cztery ramiona. Ganesha miał tylko jeden kieł. Są też opcje, kiedy ten bóg ma sześć, osiem, a nawet 32 ​​ręce.

Co wiadomo o bogu Indii Ganesh?

Bóg obfitości wchodzi do świty Shivy, ale był patronem niższego panteonu. Ponieważ Ganesha był najczęściej przedstawiany czterema rękami, zawierał ważne symbole i cechy tego boga. W górnych dłoniach był lotos i trójząb, trzecia była otwarta dłonią do przodu, a czwarta była przedstawiana tak, jakby przyciągała prezenty, ale czasami mogła tam być słodka kula z mąki grochowej. Na taśmie jest wąż Ganesha, który jest symbolem energii. W bagażniku Boże obfitość może być cukierek. Dzięki jego wielkiemu uszy, bogu mądrości Ganesh usłyszał wszystkie prośby ludzi. Ten bóg najczęściej pomagał rzemieślnikom i osobom zaangażowanym w kreatywność, naukę i biznes.

Znaczenie boga Ganesh w feng shui

W feng shui posągi tego bóstwa są bardzo popularne. Zaleca się im poprawę stanu materialnego i osiągnięcie pożądanego życia. Istnieje opinia, że ​​im większy rozmiar figurki, tym więcej ma mocy. Może być wykonany z różnych materiałów: drewna, brązu, miedzi, a nawet kamieni szlachetnych. Najważniejszą rzeczą jest zobaczyć prawdziwą istotę w posągu i traktować ją z szacunkiem. Aby aktywować statuetkę i poprosić Ganesha o pomoc, musisz pogłaskać jego żołądek lub prawą dłoń. Zaleca się przynosić prezenty bóstwu, wystarczy włożyć kilka chińskich monet lub słodyczy.