Wszystkie matki wiedzą, że noworodki mogą powracać po karmieniu. Jeśli zdarza się to rzadko i nie powoduje u dziecka żadnych niedogodności, jeśli zwykle zwiększa wagę i rozwija się prawidłowo, nie martw się. Ale zdarza się również, że regurgitacja następuje prawie po każdym posiłku, dziecko ma wzdęcia i tworzenie się gazów. Każda kobieta musi znać przyczyny tego zjawiska, aby spróbować temu zapobiec. Najczęściej niemowlę pluje po podaniu mieszanki. Dlatego za pomocą sztucznych lub mieszane karmienie , ważne jest, aby przyjrzeć się bliżej selekcji żywności, butelek, sutków i samego procesu karmienia.

Dlaczego dziecko może zrezygnować?

Przyczyny regurgitacji podczas karmienia mieszanki kilku:

  1. Najczęściej dzieje się tak z powodu nadmiernego karmienia dziecka. Ale z karmienie piersią Nadmierne podawanie jest trudne, ale mieszanka często prowadzi do przesycenia. Dlatego po prostu policz, ile dziecko potrzebuje mleka na jedno karmienie i nie dawaj więcej.
  2. W wyniku połykania powietrza wraz z mlekiem może wystąpić niedomykalność. I najczęściej zdarza się to podczas karmienia z butelki.
  3. Jeśli dziecko wypluwa po mieszance, może to oznaczać, że nie pasuje lub jeśli jego matka bardzo często zmienia swoje jedzenie.
  4. Przyczyną regurgitacji może być również spowolnienie po zjedzeniu, nagłym ruchem lub postawieniu na brzuchu.
Jak zapobiegać niedomykalności po posiłku?

Przestrzegaj następujących zasad:

  1. Prawidłowo wybierz smoczek: otwór nie powinien być bardzo duży. Ponadto istnieją specjalne smarowniczki zapobiegające połknięciu powietrza.
  2. Jeśli dziecko zacznie bić po mieszance, naucz się prawidłowo trzymać butelkę, aby w złączce nie było powietrza. Ważne jest również, aby dziecko było w pozycji pół-pionowej.
  3. Niektóre matki mają trudności z wyborem odpowiedniej mieszanki. Wszystkie dzieci są różne i to, co najbardziej pasuje do alergii w innym. W takim przypadku można wybrać specjalną mieszankę z niedomykalności z substancjami antyrefluksowymi.