jak leczyć pleśniawki podczas laktacji Czasami kobiety, mające do czynienia z pleśniawicą podczas laktacji, nie mają pojęcia, jak ją leczyć. Kiedy pojawiają się pierwsze objawy, nie należy się spieszyć, a przed rozpoczęciem procesu terapeutycznego konieczne jest dokładne ustalenie, że jest to kandydoza.

Jak pojawia się drozd podczas laktacji?

Główne objawy określające obecność pleśniawki w ciele to:

  • swędzenie w kroczu, pochwa;
  • zaczerwienienie zewnętrznej błony śluzowej narządów płciowych;
  • Biały, przypominający twarożek z dróg rodnych, o kwaśnym zapachu;
  • Oprócz wyżej wymienionych klasycznych objawów kandydozy, laktacji towarzyszy ból i wydzielina z klatki piersiowej.
Jak traktuje się drozd podczas laktacji?

Leczenie pleśniawki podczas laktacji, jak również w okresie poporodowym ma swoje własne cechy. W związku z faktem, że prawie wszystkie leki o działaniu przeciwgrzybicznym wchodzą do mleka, przyjmowanie ich podczas karmienia piersią jest niedopuszczalne. Ponadto nie są one zalecane do stosowania i podczas noszenia dziecka, ponieważ ich wpływ na płód nie został ostatecznie ustalony.

W leczeniu choroby laktacyjnej stosuje się zarówno świece, jak i tabletki (pochwowe) z infekcji drożdżakowej. Najczęściej używane leczenie drozda podczas laktacji przygotowania jak Clotrimazole,Pimafucin, Terzhinan. Czas trwania, dawkowanie i częstotliwość przyjmowania każdego środka z pleśniawki podczas laktacji jest wskazany przez lekarza, w oparciu o cechy ciała, a kobieta jest zobowiązana do ścisłego przestrzegania wszystkich swoich zaleceń.

Po zabiegu skuteczność sprawdza się poprzez pobranie wymazu z pochwy na mikroflory. Materiał pobierany jest nie wcześniej niż 14 dni po zakończeniu leczenia. Jeżeli stężenie patogennych mikroorganizmów przekracza normę, to cykl leczenia powtarza się przy użyciu innych leków.