jak leczyć pęknięcia sutków Pęknięcia sutków mogą pojawiać się z różnych przyczyn, ale najczęściej matki karmiące piersią muszą stawić czoła temu problemowi na początku procesu karmienia piersią. Takie obrażenia sprawiają kobietom wiele kłopotów i powodują wiele bolesnych i nieprzyjemnych doznań.

Ponadto niektóre młode matki muszą zrezygnować z karmienia okruchów mlekiem, dopóki pęknięcia nie zostaną całkowicie wyleczone. Dlatego każda kobieta chce się ich pozbyć tak szybko, jak to możliwe. W tym artykule powiemy Ci, jak leczyć pęknięcia sutków podczas karmienia dziecka, a który balsam lub krem ​​najlepiej do tego celu stosować.

Jak smarować sutki z pęknięć?

Taktyka działania w przypadku pęknięć w sutkach zależy od stopnia uszkodzenia. Tak więc, w przypadku płytkich pęknięć, możesz użyć jednej z następujących metod, aby poprawić sytuację:

  1. Każdorazowo po karmieniu, nałóż niewielką ilość mleka na zaatakowany obszar i pozostaw go do całkowitego wyschnięcia, a następnie usuń pozostałości suchą szmatką.
  2. Podczas HB możesz użyć czystej lanoliny lub dowolnego kremu na jej bazie. To narzędzie jest całkowicie bezpieczne dla dziecka, dzięki czemu można go stosować do brodawek o każdej porze dnia, w tym przed karmieniem.
  3. Wśród środków ludowych szczególnie popularna jest mieszanka wazeliny i oleju z dzikiej róży, połączona ze stosunkiem 2: 1. Powinien być stosowany za każdym razem po karmieniu, owijając go ciepłym ręcznikiem. Przed następnym karmieniem, ta mieszanina jest usuwana za pomocą ciepłej wody.

W przypadku głębszych urazów, powszechnie stosowane leki farmaceutyczne na bazie lanoliny lub pantenolu w postaci żelu, maści lub balsamu, na przykład Bepanten Solcoseryl, Lansino lub Purelan. Z faktu, że pomaga pęknięcia w sutków wśród środków ludowej, wyróżniają się rokitnika zwyczajnego i olejki nagietkowe, które mają wyraźne działanie przeciwzapalne i gojenie się ran.

Oczywiście, podobnie jak inne uszkodzenia, pęknięcia w sutkach są łatwiejsze do uniknięcia niż leczyć. Aby to zrobić, możesz skorzystać ze skutecznych zaleceń dotyczących zapobiegania problemowi, które zostaną omówione później.

Co zrobić, aby uniknąć pęknięć w sutkach?

Aby zapobiec pęknięciom w brodawkach podczas okresu karmienia dziecka, należy przestrzegać następujących zasad:

  1. jak wymazać sutki z pęknięć Weź prysznic codziennie bez użycia detergentów. Po namoczeniu piersi serwetką, ale nie należy jej pocierać ręcznikiem.
  2. Użyj specjalnego podkładki do biustonoszy, które absorbują kropelki wydzielanego płynu i chronią brodawki przed nadmiernie wilgotnym środowiskiem.
  3. Nie umieszczaj dziecka zbyt często na swoich piersiach i nigdy nie używaj go jako smoczka.
  4. Nie dopuść do niewłaściwego przywiązania niemowlęcia do piersi.
  5. Weź witaminy, jak przed narodzinami dziecka, i po jego urodzeniu.