Niewiele podróży odbywa się bez teraźniejszości zakupy . Kup skomplikowaną pamiątkę lub dobry prezent na wspomnienia - poważny powód do spaceru po sklepach. A w dużych miastach są rynki, gdzie w jednym miejscu można kupić prawie wszystko, co chciał, nawet w okazyjnej cenie. Jedno z tych miejsc znajduje się w stolicy Laos .

Rynek Talat Sao

Talat Sao jest największym rynkiem w Vientiane stolica Laosu. Miejscowi nazywają to porannym rynkiem. Dla fanów zakupów to centralny punkt kraju i główny ciekawe miejsce miasto.

Золотые ряды

Talat Sao znajduje się na skrzyżowaniu dwóch ulic, Khou Vieng i Lane Xang Avenue, w samym sercu miasta. To nie jest tradycyjne miasto namiotowe, ale nowoczesny dwupiętrowy kompleks handlowy z ruchomymi schodami. Istnieje wiele małych sklepów, rynków owoców i kawiarni. Od 2009 r. Do oferty dodano nowoczesny 4-kondygnacyjny budynek z zadaszonym parkingiem. Godziny pracy: codziennie od 7:00 do 16:00.

Рынок Лаоса Co jest ciekawego w Talat Sao?

Na Porannym Rynku znajdziesz różnorodne lokalne pamiątki, biżuterię w bardzo atrakcyjnych cenach, ubrania i buty, naczynia, sprzęt AGD i RTV, zegarki, słodycze, żywność, przyprawy i herbatę. Najpopularniejszymi zakupami turystów są produkty z laotańskiej bawełny i jedwabiu.

Сувениры

W pawilonach Talat Sao gra muzykę narodową, nowoczesną i klasyczną. To miejsce jest kochane przez wielu turystów z tego powodu, że można tu z przyjemnością targować się i po prostu nie można wyjść bez kupowania. Należy pamiętać, że najbardziej ruchliwy handel rozpoczyna się właśnie wraz z otwarciem rynku. Na obiad nie ma prawie jednej czwartej całego porannego asortymentu.

Największe wrażenia można uzyskać w lokalnych kawiarniach: amatorach egzotyczne potrawy tu czekają na żółwie, żywe i wędzone żaby, smażone owady, jadalne szczury i ogromne 1,5-metrowe ryby z Mekongu.

Jak dostać się na rynek?

Łatwiej jest dostać się na rynek Talat Sao tuk-tukiem lub taksówką, ponieważ nie zawsze istnieje możliwość opłacenia kartą kredytową. A gotówka lepiej nie ryzykować.

Современное здание

Jeśli zdecydujesz się korzystać z miasta transport Twój przystanek to Khua Din. Wszystkie trasy autobusowe Vientiane przechodzą przez to. Niezależnie można dotrzeć do współrzędnych: 17.9652 ° N i 102,614 ° E

Вывеска