Objawy świńskiej grypy u dziecka Trudno jest odróżnić świńską grypę od zwykłych lub banalnych ostrych infekcji dróg oddechowych. Ale rodzice powinni być czujni: w końcu choroba ta jest wystarczająco zdradziecka i może prowadzić do poważnych komplikacji. Dlatego rozważymy, jakie są główne objawy świńskiej grypy u dziecka i jakie objawy są charakterystyczne dla tej choroby.

Najważniejsze objawy choroby

Według lekarzy, postawienie tej diagnozy na starszym dziecku jest znacznie łatwiejsze. W końcu potrafi całkiem dokładnie mówić o swoich bolesnych uczuciach. Ale objawy świńskiej grypy u małych dzieci są trudne do zidentyfikowania, ponieważ są w stanie pojawić się, a następnie znikają ponownie.

Okres inkubacji choroba nie przekracza trzech dni, po czym zarażone dziecko zaczyna narzekać:

 • cieknący nos;
 • bolesne odczucia i bóle całego ciała;
 • suchy, napięty kaszel;
 • ciężkie osłabienie, senność i zmęczenie;
 • dyskomfort w mostku;
 • wyjątkowo wysoka temperatura ciała;
 • nieprzyjemne zapalenie gardła.

Podczas badania objawów świńskiej grypy u dziecka należy pamiętać, że w dużym stopniu pokrywają się one z podobnymi objawami wywołanymi przez zwykłe szczepy. Czasami twój syn lub córka odczuwa pogorszenie samopoczucia następnego dnia po kontakcie z pacjentem.

Często przewód pokarmowy aktywnie reaguje na wirusa, tak że dziecko może cierpieć na ciężką biegunkę, która może prowadzić do ciężkiego odwodnienia, wymiotów i ogólnego zatrucia całego organizmu. Powszechne są również powikłania układu oddechowego, takie jak zapalenie płuc, które może nawet prowadzić do śmierci.

Należy pamiętać, że głównymi objawami świńskiej grypy u dzieci są całkowita apatia, zmniejszona aktywność fizyczna, ból podczas połykania, problemy z oddawaniem moczu, podrażnienie skóry nawet po obniżeniu temperatury ciała i trudnościach w oddychaniu. Im młodszy pacjent, tym poważniejsza może być jego choroba.

Jeśli zastanawiasz się, jakie objawy świńskiej grypy u dzieci są charakterystyczne, pamiętaj o jednej z cech tej choroby. Dziecko będzie skarżyło się na ból głowy w czole, gdy poczuje się jak waga w okolicy łuków brwiowych. Trudno mu też całkowicie otworzyć oczy z powodu ciężkości powiek i nudnego bólu.

Jeśli kaszel zmoczy się, dochodzi do drgawek i utraty przytomności, ciśnienie krwi spada, a temperatura nie zmniejsza się w ciągu 3 dni, leczenie należy kontynuować w szpitalu.

Oznaki świńskiej grypy u dzieci poniżej jednego roku: jak rozpoznać ją w czasie?

Choroba ta jest niezwykle niebezpieczna dla niemowląt, ponieważ silna odporność na wirusa nie daje nawet mleka kobiecego, nie wspominając o dzieciach karmionych butelką. Czasami matka nie zauważa objawów podstępnego wirusa na czas, myląc go z przeziębieniem. Aby powiedzieć, czy naprawdę napotkałeś ten podstępny szczep, następujące objawy świńskiej grypy u niemowlęcia pomogą ci:

 • wysypki na skórze dziecka, która uporczywie nie przechodzi;
 • wyraźny błękit skóry;
 • duszność lub częste oddychanie, które jest okresowo przerywane;
 • Główne objawy świńskiej grypy u dzieci brak oddawania moczu lub jego znaczne zmniejszenie;
 • nadmierne pobudzenie lub apatia;
 • płacz bez łez;
 • długi, ale niespokojny sen.

Należy pamiętać, że wirus ten mnoży się bardzo szybko. Dlatego jeśli podejrzewasz tę diagnozę i wydaje Ci się, że widzisz większość najważniejszych objawów świńskiej grypy u dzieci, natychmiast wezwij pogotowie. Najprawdopodobniej niemowlę, które nie ma nawet roku, będzie potrzebowało natychmiastowej hospitalizacji.