jak wygląda ospa wietrzna u dzieci Dzieci w młodym wieku często chorują na ospę wietrzną (ospę wietrzną). Przyczyną tego jest opryszczka, która pozostaje w ciele ludzkim po chorobie przez całe życie. Dlatego osoba cierpi na ospę wietrzną tylko raz. U dzieci choroba ta występuje częściej. Są znacznie łatwiejsze do zniesienia niż dorośli. Źródłem tej choroby jest zarażona osoba w okresie inkubacji lub która ma już wysypkę. Ospa wietrzna przenoszona jest przez unoszące się w powietrzu kropelki, a przepływ powietrza rozprzestrzenia się na duże odległości, nawet do sąsiednich apartamentów.

Aby zacząć dobrze leczenie, Ważne jest, aby rodzice wiedzieli, jak to wygląda i jak długo to trwa ospa wietrzna u dzieci. Łatwo ustalić diagnozę, ale trądzik na wczesnym etapie dojrzewania może być mylony z alergiami, ukąszeniami owadów. Prawidłowo określić rodzaj choroby pomoże skonsultować się z lekarzem.

Jak wygląda trądzik ospę wietrzną?

Głównym objawem ospy jest wysypka. Wysypka wiatru jest łatwa do nauczenia. Dojrzewanie trądziku pospolitego przebiega w kilku etapach:

  1. Na ciele dziecka pojawiają się czerwone okrągłe plamki o średnicy około 10 mm, przypominające ukąszenie owada.
  2. jak wygląda ospa wietrzna u dzieci 1
  3. W miejscu plamy tworzą się pęcherzyki z żółtą i przezroczystą cieczą.
  4. jak wygląda ospa wietrzna u dzieci 2
  5. Zawartość pryszcze stają się mętne i stają się pokryte skorupy.
  6. jak wygląda ospa wietrzna u dzieci 3
  7. Powierzchnia wysypki stopniowo staje się twarda, brązowa, trądzik znika.

Przechodząc przez te etapy, wysypki na ciele dziecka pozostają do dwóch do trzech tygodni. Jeśli dziecko ich nie wyczesuje, a pryszcze same znikają, oznacza to brak śladów i blizn na ciele.

Aby prawidłowo ustalić, czy dziecko ma ospę wietrzną, należy dokładnie obserwować, jak wygląda wysypka, począwszy od drugiego etapu jego dojrzewania.

Maluch z ospą wietrzną najbardziej martwi się swędzeniem. Powoduje to nieprzyjemne uczucie potu. Aby go zmniejszyć, musisz codziennie kąpać dziecko w chłodnej kąpieli, dodawać trochę wody sodowej i regularnie zmieniać ubrania. Zaleca się również krótko obcinać paznokcie i często myć ręce, aw nocy nosić bawełniane rękawiczki, aby dziecko nie wyrwało się z wysypki we śnie.

Jeśli dziecko, które zachorowało na ospę wietrzną, wciąż wyczarowało wysypkę, może to prowadzić do infekcji krostkowych - gronkowców, paciorkowców, pneumokoków, co oznacza - do pojawienia się krost, a później bliznowacenia. W przypadku, gdy dziecko nie przeczesuje pryszcze i same znikają, dołeczki i blizny na ciele nie pozostają.

Jak wygląda początkowa ospa wietrzna?

Ospa wietrzna początkowo przypomina przeziębienie i może jej towarzyszyć gorączka, ból głowy, osłabienie, anoreksja, a czasami wymioty i biegunka. Upewnij się, że na tym etapie choroby dziecko ma ospę wietrzną, jeśli bierzesz pod uwagę nie tylko te objawy, ale także obserwuje wygląd skóry pacjenta. Wysypki mogą pojawić się w ciągu 1-5 dni w dowolnym miejscu ciała, z wyjątkiem głowy i twarzy. W tym czasie temperatura wzrasta do 38, czasem 40 stopni. jak wygląda początkowa ospa wietrzna Nowe plamy wiatru występują w odstępach 1-2 dni i obejmują całe ciało dziecka (ciało, skóra głowy, twarz, narządy płciowe, usta), z wyjątkiem podeszew i dłoni. Bardzo bolesna wysypka ospy na błonie śluzowej jamy ustnej. W niektórych przypadkach pryszcze pojawiają się nawet do 7-9 dni, a czasem nawet do 14 dni choroby. Dziecko przestaje być handlarzem infekcji w dniu 5 po pojawieniu się ostatniego pryszcza.

Na szczęście dzieci zwykle tolerują tę chorobę łatwo i bez powikłań. Często pacjenci ze zdrowiem ospy wietrznej nie pogarszają się, dziecko może być nadal aktywne. Niemowlęta, dorośli i dziecko z bardzo silnymi wysypkami nie tolerują tej choroby.