Jadłowstręt psychiczny to choroba, która charakteryzuje się zaburzeniami odżywiania i silną i, co ważne, świadomą utratą wagi z nią związaną. Z reguły anoreksja któremu towarzyszy stałe poczucie własnej pełni, nawet jeśli w rzeczywistości dziewczyna ma niedowagę. W dzisiejszych czasach, dzięki kultowi szczupłego ciała, coraz więcej kobiet staje się ofiarami tego zaburzenia psychicznego. Rozważ objawy tej choroby i jak radzić sobie z anoreksją.

Objawy anoreksji u kobiet

Warto zauważyć, że objawy anoreksji będą takie same dla mężczyzn i kobiet, ale to właśnie płeć piękna jest główną grupą ryzyka i jest bardziej prawdopodobne, że doświadczy tego zaburzenia. Rozważmy zatem jasne oznaki anoreksji:

 1. Masa ciała przez długi czas wynosi 15% i poniżej normy minimalnej, oraz wskaźnik masy ciała mniej niż 17,5. Możesz znaleźć te wskaźniki za pomocą kalkulatorów online, które są publicznie dostępne.
 2. Utrata wagi jest świadoma, ze względu na pragnienie osoby. Często utrata masy ciała odbywa się za pomocą takich szkodliwych metod jak przyjmowanie środków przeczyszczających, wywoływanie wymiotów w sobie, nadmierne ćwiczenia gimnastyczne, stosowanie leków w celu stłumienia apetytu.
 3. Osoba cierpiąca na anoreksję, zawsze wydaje się, że jest pełna i musi schudnąć. Ponadto, wszyscy pacjenci obawiają się ciężaru.
 4. Z reguły u osób cierpiących na anoreksję występuje ogólne zaburzenie metaboliczne, które często objawia się brakiem miesiączki u kobiet.
 5. U nastolatków cierpiących na anoreksję, zatrzymuje się wzrost i rozwój zatrzymań ciała (piersi, zbyt niski wzrost itp.). Tylko pełne przywrócenie pozwala normalnie zakończyć wszystkie te procesy.
 6. Jeśli osoba z zaburzeniami odżywiania zaprzecza swojemu problemowi, jest to oczywisty objaw anoreksji.
 7. Pacjenci często mają odchylenia w sposobie jedzenia, niektórzy jedzą w minimalnych porcjach lub dzielą jedzenie na sto drobnych kawałków, inni jedzą stojąc itp.
 8. Co do zasady zaburzeniu odżywiania towarzyszą zaburzenia snu.
 9. Ludzie cierpiący na anoreksję rzadko mają dobry nastrój, często są przygnębieni, drażliwi i drażliwi.
 10. Nadmierne zainteresowanie różnymi dietami i odmowa uczt i bankietów, a także proste rodzinne obiady, mogą również mówić o problemach.
 11. Kobiety często mają osłabienie, arytmię, skurcze mięśni.

Psychologia anoreksji pozwala nam odróżnić te objawy jako główne, które można zdiagnozować u pacjenta, nawet jeśli nie mówi o swoich problemach wewnętrznych.

Etapy anoreksji

Wiele osób zastanawia się, jak zaczyna się anoreksja, kiedy dokładnie od prostego pragnienia, by wyglądać szczuple, dziewczyna ulega załamaniu psychicznemu? Są trzy kroki - a początkowy etap anoreksji jest łatwiejszy do wyleczenia niż pozostałe dwa. psychologia anoreksji

Okres dysmorficzny . Dziewczyna jest przytłoczona myślami o swojej fizycznej niższości z powodu wyimaginowanej pełni. Towarzyszy temu depresyjny nastrój, lęk, poszukiwanie diety itp.

Anorektyczny okres . Tym razem prawie całkowitego głodu, waga zmniejsza się o 20-30%, powoduje radość i jeszcze trudniejszą dietę. Dziewczęta z reguły mówią, że po prostu nie mają apetytu i dręczą się największym wysiłkiem fizycznym. Na tym etapie menstruacja często znika, naturalne uczucie apetytu znika.

Okres Kaektichesky (po 1,5 - 2 lata). Nieodwracalna dystrofia narządów wewnętrznych występuje, waga zmniejsza się o 50%. Funkcje wszystkich układów ciała są zahamowane, a kwestia sposobu leczenia anoreksji staje się coraz trudniejsza.

Pomoc psychologiczna dla anoreksji jest po prostu niezbędna, a im wcześniej zostanie dostarczona, tym lepiej.