W lontu codziennego zamieszania jesteśmy tak zajęci ważnymi zadaniami i pracą, że w ogóle nie myślimy o naszym zdrowiu. Jemy przekąski w biegu, zupełnie nie przestrzegając tymczasowego reżimu żywieniowego, mówią, ile potrzebuje kobieta? A kiedy wracamy do domu, staramy się gotować bardziej smaczne i bardziej pieczone tłuste mięso, używać pikantnych i słonych, a na wakacjach i w weekendy czasami relaksować się przy pomocy alkoholu. I, widzicie, pewnego dnia łapiemy się na tym, że w środku płaskiego miejsca żołądek zaczyna boleć i ma paskudne mdłości, a na recepcji u lekarza okazuje się, że rozwijamy powierzchowne zapalenie dwunastnicy. Ból jest nieprzyjemny, ale z odpowiednimi działaniami łatwo wyeliminowanymi. Zobaczmy, jak najlepiej to zrobić, a jednocześnie poradzimy sobie z jego przyczynami i symptomami.

Powierzchowne zapalenie dwunastnicy - przyczyny i objawy

Gdzie zatem zaczyna się powierzchowne proksymalne zapalenie dwunastnicy i jakie są jej objawy. Od początku tego artykułu jest jasne, że główną przyczyną zapalenia w dwunastnicy jest nieregularne i niewłaściwe odżywianie, a także nadużywanie pikantnych przypraw, słonych pokarmów i alkoholu.

Jeśli mówimy o objawach, główne objawy proksymalnego powierzchownego zapalenia dwunastnicy są następujące:

  • gwałtowny wzrost ogólnej temperatury ciała;
  • ogólne osłabienie i zmęczenie;
  • ból wokół pępka i żołądka i ból w tych okolicach z palpacją;
  • objawy dyspeptyczne, czyli nudności i wymioty.

Nawiasem mówiąc, z powodu ostatnich dwóch punktów często są mylone zapalenie żołądka i powierzchowne zapalenie dwunastnicy. Ale na szczęście we współczesnej medycynie istnieje wiele różnych badań, które pomagają odróżnić podobne w objawowej chorobie.

Powierzchowne zapalenie dwunastnicy - leczenie

Po wykryciu ognisk powierzchownego zapalenia dwunastnicy należy rozpocząć natychmiastowe leczenie. Najlepiej jest, jeśli będzie przeprowadzane w szpitalu pod stałym nadzorem lekarzy. Leczenie zarówno ogniskowego, jak i rozproszonego powierzchownego zapalenia dwunastnicy składa się z części medycznej, dietetycznej i fitoterapeutycznej.

powierzchowne dieta dwunastnicy

Leki są przepisywane w zależności od rodzaju zakażenia, które spowodowało chorobę, a także od poziomu kwasowości w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Zasadniczo kompleks obejmuje środki przeciwzapalne, środki zobojętniające i środki pokrywające błonę śluzową żołądka i dwunastnicy.

W leczeniu powierzchownego zapalenia dwunastnicy, zgodność z diety . Przez pierwsze dwa dni cała żywność i napoje są wykluczone z diety, dozwolona jest tylko woda. W ciągu 3-4 tygodni można jeść zupy z puree, gotowanymi lub parowymi chudymi mięsem i rybami, odtłuszczone produkty mleczne, przetarte owoce i warzywa. Tłuszcz, ostry i słony pokarm, kwas chlebowy, napoje gazowane, kawa i alkohol są całkowicie wykluczone. Wraz z dietą i lekami oferujemy napar z rumianku, krwawnika i innych ziół przeciwzapalnych. Po rozpoczęciu szybkiego leczenia nie jest łatwo pokonać powierzchowne zapalenie dwunastnicy, ale jeśli dbasz o siebie, przestrzegasz diety, nie będziesz musiał nic leczyć.