rozstępy na klatce piersiowej Piękne i elastyczne piersi to zawsze marzenie każdej kobiety. Właśnie dlatego, gdy pojawiają się rozstępy na klatce piersiowej, kobiety zaczynają szukać od nich pieniędzy. Powodem, dla którego rozstępy pojawiają się na klatce piersiowej jest cienka i delikatna skóra, która jest bardzo podatna na zmiany masy gruczołów sutkowych.

Co powoduje rozstępy na klatce piersiowej?

Bezpośrednią konsekwencją tego, że rozstępy pojawiły się na klatce piersiowej jest samo zerwanie włókien kolagenowych. Połączone ze sobą są połączone w siatkę, która tworzy szkielet, który tworzy strukturę tkanki skórnej. Rezultatem jest gwałtowne zmniejszenie elastyczności skóry, co zwiększa jej podatność na rozciąganie. Innymi słowy, czerwone rozstępy pojawiają się na klatce piersiowej.

W niektórych przypadkach rozstępy na klatce piersiowej mogą pojawić się u nastolatków. Dzieje się tak w okresie dojrzewania, kiedy piersi są znacznie większe. Procesowi temu towarzyszy ból i dyskomfort, na które dziewczyny często narzekają w tym czasie.

Szybki przyrost masy ciała w czasie ciąży jest również przyczyną pojawienia się rozstępów na klatce piersiowej. Dlatego ciężar kobiety w ciąży powinien zawsze być pod kontrolą iw trakcie całej ciąży powinien normalnie wzrosnąć o nie więcej niż 10-14 kg.

Ponadto u większości kobiet rozstępy pojawiają się bezpośrednio po porodzie. W tym czasie matka pojawiła się w mleku matki, co prowadzi do zwiększenia objętości piersi i jej wagi. W końcu skóra jest rozciągnięta. To wtedy młode matki zastanawiają się, jak pozbyć się rozstępów na piersiach i co z tym zrobić.

Jak radzić sobie z rozstępami?

Aby uniknąć pojawienia się rozstępów na klatce piersiowej, najlepiej jest myśleć o tym nawet podczas ciąży. W końcu często hormon kortyzolu, którego wydzielanie wzrasta wraz ze wzrostem płodu, zakłóca pracę fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu w ciele. W rezultacie włókna kolagenowe stają się kruche i bardziej podatne na rozciąganie. Na klatce piersiowej pojawiają się brzydkie rozstępy, lekko różowe.

Obecnie istnieje wiele kremów, które przyczyniają się do szybkiego usuwania rozstępów, które pojawiają się na klatce piersiowej. Składają się z różnych olejków, a przede wszystkim witaminy E, która pomaga nawilżyć skórę. Ponadto kremy te muszą koniecznie zawierać pantenol, który przyczynia się do produkcji elastyny ​​i kolagenu. Przyczynia się również do nadawania sprężystości i elastyczności kwasowi mlekowemu.

Aby uniknąć pojawienia się rozstępów na klatce piersiowej po karmieniu, każda matka powinna zastosować specjalny krem. Jeśli nie przyniesie oczekiwanego efektu, należy zwrócić się do kosmetyczki. Zwykle do usuwania rozstępów stosuje się takie zabiegi jak mezoterapia i ekspozycja laserem.

Zapobieganie rozstępom

Aby piersi zawsze miały piękny wygląd, każda kobieta, przede wszystkim, musi dbać o prawidłowe odżywianie. Bardzo ważne jest, aby w samej diecie zawierała żywność, która zawiera dlaczego na rozstępach piersi cynk, krzem , witaminy A, E i PP . Bardzo ważne jest również uzupełnienie braku płynu poprzez picie co najmniej 2 litrów wody dziennie.

Dlatego dzisiaj istnieje wiele narzędzi do zwalczania rozstępów na klatce piersiowej. Jednak żadna z nich nie może całkowicie uratować kobiety przed tą "wadą". Zastosuj je tylko poprzez konsultacje z lekarzem, który może zalecić kompleksowe rozwiązanie tego problemu. Dodatkowo właściwa pielęgnacja piersi wraz ze zbilansowaną dietą i zdrowym stylem życia znacznie zmniejszają prawdopodobieństwo rozstępów.