rozpuszczanie kamieni nerkowych Kamica moczowa jest bardzo poważną dolegliwością, która wywołuje wiele bolesnych i nieprzyjemnych doznań u jej właścicieli. Dzięki tej chorobie w układzie moczowym mężczyzn i kobiet powstają konkrecje, które gwałtownie rosną.

We wczesnym stadium choroby kamienie nerkowe można rozpuścić, po czym opuszczą ludzkie ciało na własną rękę. Można tego dokonać metodami tradycyjnymi i ludowymi.

Leki farmaceutyczne do rozpuszczania kamieni nerkowych

Wszystkie leki używane do rozpuszczenia kamienia działają w ten sam sposób. Zapobiegają krystalizacji składników mineralnych w moczu, a także wypłukują piasek i małe kamienie z organizmu z powodu działania moczopędnego.

Najczęściej stosowanymi lekami w tej kategorii są:

  • pasta fitolizynowa;
  • upuszcza Urolesan;
  • roztwór i drażetka Canephron;
  • Phytolit kapsułki;
  • BAA Spill.

Ponadto tabletki Cyston wykonane z naturalnych wyciągów z roślin leczniczych są bardzo skuteczne w rozpuszczaniu kamieni nerkowych.

Rozpuszczanie kamieni nerkowych przy użyciu środków ludowych

Wśród tradycyjna medycyna Poniższe receptury zdobyły największą popularność wśród mężczyzn i kobiet z chorobami układu moczowego:

  1. Weź 2-3 buraki korzeniowe, dobrze spłucz i bez peelingu pokrój na kawałki. Napełnij małą ilością zimnej wody, załóż ogień i doprowadzaj do wrzenia. Następnie zmniejsz temperaturę i gotuj warzywa, aż uzyskasz gęstą masę przypominającą konsystencję syropu. Przygotowane leki pić 100 ml 2-3 razy dziennie.
  2. Od 10-15 żołądków kurze usuwają błony, płuczą je w wodzie i wysychają. Potem, w jakikolwiek sposób, zmiażdż te filmy na proszek i zażyj 1 łyżeczkę tego produktu codziennie, natychmiast po przebudzeniu, przez 1-2 miesiące. tabletki do rozpuszczania kamieni nerkowych
  3. Wyciśnij naturalny sok z buraków i włóż go do lodówki na 6 godzin. Pij 50 ml rano i wieczorem.

Wreszcie, najbardziej skutecznym sposobem rozpuszczania kamieni nerkowych jest litotrypsja lub kruszenie kamieni za pomocą specjalnego sprzętu. Zabieg jest bezbolesny i pozwala uzyskać zauważalne wyniki po jednej sesji, jednak przed koniecznością skonsultowania się z lekarzem.