Aby otworzyć firmę, nie trzeba mieć dużego kapitału, ponieważ istnieje nowy kierunek - startup. W krajach byłego Związku Radzieckiego takie firmy dopiero się rozwijają, ale są ludzie, którzy byli w stanie promować swoje pomysły i zarabiać na tym ogromne pieniądze.

Co to jest startup?

Firma, która stara się realizować swój niecodzienny pomysł i oferować ciekawe produkty, nazywa się startupem. W większości przypadków są to młode firmy, ale mogą powstać w ramach istniejącej firmy. Startup jest organizacją, która nie wymaga finansowania. Wiele osób błędnie uważa, że ​​kierunek ten dotyczy tylko sfery IT, ponieważ można zrealizować każdy przydatny pomysł.

Starcie i biznes - różnice

Niektórzy ludzie, którzy mają powierzchowną wiedzę na ten temat, rozważają uruchomienie mały biznes ale w rzeczywistości są to zupełnie różne koncepcje. Istnieje wiele charakterystycznych cech, które pomagają zrozumieć istotę startupu. Główną cechą, która podkreśla nowy kierunek, są innowacje, to znaczy ważne jest, aby stworzyć coś nowego lub poprawić istniejący, ale w większości przypadków mały biznes nie jest wyjątkowy. Aby zrozumieć uruchomienie - co to jest, należy wziąć pod uwagę inne cechy

 1. Skala . Mały biznes ma granice, a nowomodny kierunek ich nie ma, a jego celem jest ciągłe rozszerzanie.
 2. Tempo wzrostu Dla startupu ważne jest, aby rozwijać się z maksymalną prędkością, podczas gdy zysk jest priorytetem dla biznesu.
 3. Zysk . Korzystając z innowacyjnego pomysłu, osiągnięcie pierwszego zysku może zająć miesiące, a czasem lata. Najważniejsze jest stworzenie unikalnego produktu, który spodoba się klientom.
 4. Technologia . W przypadku małych firm użycie specjalnych technologii nie jest konieczne, ale stworzenie unikalnego produktu, który nie może obejść się bez nich.
 5. Cykl życia Według statystyk, 92% startupów zamyka się w ciągu pierwszych trzech lat, a dla małych firm wartość ta wynosi 32%.
inwestowanie w startupy

Rodzaje startupów

Istnieje kilka różnych kryteriów, według których wyodrębnia się niektóre typy podobnych spółek. Zgodnie z intensywnością wiedzy istnieją start-upy oparte na zaawansowanych technologiach i tradycyjnych organizacjach. Pierwszy obejmuje opcje biznesowe zbudowane przy użyciu nowych odkryć naukowych, podczas gdy te drugie nie wymagają stworzenia innowacyjnego pomysłu. Istnieje inna klasyfikacja, takie typy startupów są rozróżniane:

 1. Sprawa życia . Wiele osób zorganizowało własny biznes, wykorzystując swoje hobby jako podstawę, która ostatecznie zaczyna zarabiać.
 2. Celem jest wzbogacenie . W tym przypadku na pierwszym miejscu są obiecujące kierunki rynku, a nie interesy właściciela. Głównym celem - szybki rozwój przedsiębiorstwa.
 3. Firma rodzinna . Takie organizacje są małe, a ich główną różnicą jest wyjątkowość. Może to obejmować na przykład rodzinną restaurację lub prywatny hotel.
 4. Globalne inicjatywy . Obejmuje to obszary, które są liderami i docierają do użytkowników na całym świecie.

Jak rozpocząć uruchamianie?

Aby zrozumieć, czy proponowany pomysł będzie popyt i czy przyniesie zysk, należy wziąć pod uwagę wiele szczegółów. Ważne jest, aby zrozumieć, startup - co to jest i trzeba zacząć od pomysłu, jak powstanie przedsiębiorstwo będzie wyglądać po 3-5 latach, biorąc pod uwagę główne cechy. Następnie można przystąpić do opracowania biznesplanu, który powinien obejmować główne etapy rozwoju firmy: tworzenie, lokalizację, promocję, pracowników, rozwój i dystrybucję produktu, potencjalne zyski, możliwe straty i tak dalej.

Finansowanie startupów nie jest tak ważne, jak pomysł, który może być wyjątkowy lub zapożyczony z Zachodu. Wykorzystaj wszystkie dostępne informacje na temat utworzenia przedsiębiorstwa, które można znaleźć w różnych źródłach, co pozwoli ci stworzyć unikalny produkt, a nie kopię istniejącej firmy. Najlepiej znaleźć towarzyszy, ale nie powinny one być więcej niż dwa. Aby wprowadzić pomysł, potrzebne są inwestycje gotówkowe i istnieje kilka możliwości uzyskania inwestycji.

uruchom go

Jak promować startup?

Po rozpoczęciu pomysłu musisz pomyśleć o sposobie dystrybucji wśród potencjalnych nabywców. Udane startupy trudno sobie wyobrazić bez promocji w Internecie, więc powinieneś zacząć od tego. Najpierw musisz utworzyć konta ze wszystkimi sieci społecznościowe i rób promocję strony. Możesz zrobić to sam, ale aby skrócić ten czas, możesz skontaktować się ze specjalnymi firmami, które świadczą takie usługi. Istnieją inne wskazówki, które pomogą uwolnić startup:

 1. Pisanie i umieszczanie artykułów promocyjnych. Zaleca się to stopniowo, po reakcji i opinii ludzi:
 2. W celu promocji ważne jest, aby wybrać odpowiednie źródło ruchu na stronie.
 3. Tworzenie i uruchamianie reklam kontekstowych.
 4. Nawiązuj dobre kontakty, szczególnie wśród dziennikarzy.

Startupy z minimalnymi inwestycjami

Aby rozpocząć działalność i zacząć zarabiać, nie jest konieczne dokonywanie dużych inwestycji. Na świecie można znaleźć ogromną liczbę przykładów, w których unikalny pomysł stał się podstawą popularnego biznesu. Startup bez budżetu może otworzyć wszystkich, najważniejsze jest znalezienie odpowiedniego kierunku. Na przykład kulinarna sfera jest rozpowszechniona, ponieważ wiele w kuchni organizuje mini piekarnie, restauracje i cukiernie, produkując żywność na eksport. Inne opcje dla startupów z minimalnymi inwestycjami: usługi wirtualne i robienie unikalnych rzeczy własnymi rękami.

Inwestycje w startupy

Znalezienie osoby lub firmy, która utrudni inwestowanie w biznes początkowy. Musisz mądrze wybrać inwestora, dla którego rozważasz kilka zasad. Osobista kompatybilność jest ważna, ponieważ musisz znaleźć punkty kontaktu z osobą. Ważne jest, aby wybrać ścieżkę dalszej współpracy, tzn. Czy inwestycja będzie jednorazowa, czy też nie, czy inwestor ma prawo uczestniczyć w zarządzaniu spółką i tak dalej. Pamiętaj, aby zapytać, czy potencjalny inwestor zainwestował w startupy wcześniej iw czym. Ważny jest udział prawnika w podpisywaniu dokumentów.

pomysły na start

Gdzie znaleźć inwestora dla startupu?

Istnieją dwa główne obszary w poszukiwaniu osób, które są skłonne inwestować. Pierwsza obejmuje zasadę trzech F (Rodzina, Przyjaciele i Głupcy), to znaczy możesz zwrócić się do krewnych, przyjaciół i głupców. Drugi kierunek polega na znalezieniu inwestorów dla startupów wśród tych, którzy inwestują w różne projekty, na przykład mogą to być banki lub fundusze. Ważne jest, aby starannie wybrać sponsora, ponieważ od niego zależy nie tylko pomyślne uruchomienie przedsiębiorstwa, ale także dalsza praca.

Najbardziej udane startupy

Współczesna gospodarka kraju z pewnością bierze pod uwagę sukces projektów tworzonych od zera. Istnieje wiele startupów, które przynoszą miliony organizatorom:

 1. Przykładem może być internetowy telefon taxi Uber , który daje tygodniowy zysk w wysokości 20 milionów dolarów.
 2. Najciekawsze startupy często kojarzą się z turystyką, na przykład usługa Airbnb pomaga ludziom szybko wynająć mieszkanie w różnych częściach świata, odwołując się do właścicieli, a nie agencji.
 3. Koszt tego projektu to 10 miliardów dolarów, innym przykładem jest system przechowywania w chmurze Dropbox (10 miliardów dolarów).

Najlepsze książki o starcie

Niestety, ale nie wszystkim nowoprzybyłym udaje się zdobyć przyczółek w tej dziedzinie, aw większości przypadków nawet unikalny pomysł kończy się niepowodzeniem. Wynika to z faktu, że niewiele osób naprawdę rozumie, startup - co to jest, a brak doświadczenia odgrywa ważną rolę. Aby zminimalizować ryzyko, zaleca się zdobycie wiedzy i umiejętności w tej dziedzinie przed założeniem własnego przedsiębiorstwa, a książki o starcie są najlepsze w tym celu.

 1. Startup G. Kawasaki . Autor jest jednym z założycieli firmy Apple. Książka obejmuje kluczowe aspekty biznesu i zarządzania. Wskazówki proste i obsługiwane przez fakty.
 2. Uruchomienie Księga spisu założyciela S. Blank i B. Dorf . Czytelnikowi oferowane są instrukcje krok po kroku dotyczące tworzenia udanego biznesu. Wskazówki od doświadczonych specjalistów pomogą uniknąć błędów.
 3. Uruchomienie bez budżetu M. Mikalovits . Autor wraz ze swoimi rekomendacjami i przykładami przekonuje czytelników, że biznes można stworzyć w każdej sytuacji iz dowolnym budżetem. Dla sukcesu ważna jest niezachwiana wiara i ciężka praca.
co to jest startup