Każdy z nas robi zakupy od czasu do czasu, przekraczając możliwości miesięcznego budżetu. W związku z tym pojawia się pytanie: zapisać lub pożyczyć?

Odpowiedź na pytanie jest oczywista, oczywiście, aby oszczędzać. Logika jest bardzo prosta - jeśli oszczędzasz i inwestujesz pieniądze, pracują dla Ciebie. Jeśli pożyczasz, to pracujesz dla pieniędzy.

Jak szybko zaoszczędzić pieniądze?

Czasami wydaje się, że jest to po prostu nierozwiązywalne zadanie. Jednak nie jest to bardzo trudne, aby zaoszczędzić pieniądze, jest to po prostu konieczne wyznaczyć cel i systematycznie idź do zamierzonego celu.

Aby zaoszczędzić pieniądze, musisz wyraźnie wyobrazić sobie, jakie są zarobione pieniądze i zrozumieć, na co jesteś gotowy, by oszczędzać, a co nie. Aby obniżyć koszty, nie ma sensu odmawiać sobie w tej chwili czegoś. Warto podjąć decyzję, dlaczego jest ona potrzebna i dlaczego. Kolejne odpady będą stale oddalać się od pożądanego rezultatu.

Aby zaoszczędzić pieniądze, trzeba je systematycznie odkładać na później. Nie uratujesz go - nigdy niczego nie uratujesz, nauka oszczędzania pieniędzy jest marzeniem wielu, ale nie wszystkim się to udaje. Zawsze istnieje kilka powodów, aby rozpocząć odkładanie na jutro lub nawet w przyszłym miesiącu.

Jak mogę szybko zaoszczędzić pieniądze?

Przede wszystkim musisz dokładnie monitorować wszystkie swoje dochody i wydatki. Szczególnie uważnie trzeba wziąć pod uwagę rachunek kosztów. Mając jasne wyobrażenie o tym, na co wydajesz pieniądze, możesz zrozumieć, gdzie możesz zaoszczędzić pieniądze. I aby rozwiązać problem jak oszczędzać pieniądze , musisz nauczyć się planować swoje wydatki. Można to zrobić, rejestrując wszystkie koszty, a następnie analizując dane.

Na przykład miesiąc, napraw wszystkie wydatki i wydatki.

  1. Telefon, Internet, czynsz, elektryczność.
  2. Posiłki (idziesz do sklepu, ustaw się na tym, co musisz kupić, tylko podstawowe rzeczy, lepiej przygotuj listę zakupów i weź pewną sumę pieniędzy, którą możesz wydać na co dzień, ale nie powinieneś ograniczać się do zakupów).
  3. Kupowanie ubrań (Ponieważ nie kupujesz ubrań co miesiąc, możesz także zaoszczędzić pieniądze na zakup garderoby, a jednocześnie uzyskać dodatkowy dochód).
  4. Transport.
  5. Kwota na nieprzewidziane wydatki.

Pod koniec miesiąca zobaczysz, dokąd trafiają pieniądze, dostosowujesz budżet, rozumiesz, co warto oszczędzać. Dostosowanie osobistego budżetu jest jednak łatwym zadaniem, więc najprawdopodobniej będziesz musiał postępować zgodnie z metodą prób i błędów. Przygotuj się na to, że będziesz musiał kilka razy wyjaśnić listę pozycji wydatków, zanim dojdziesz do najlepszej opcji.

Ponadto obliczyć miesięczny dochód miesięczny i, w oparciu o miesięczne dochody i wydatki, określić minimalną i maksymalną kwotę gotówki do odroczenia. Najlepszym rozwiązaniem do odroczenia kwoty jest 10% miesięcznego dochodu. A żeby nie było pokusy, aby je wydać, muszą być ukryte przed samym sobą. Idealną opcją jest specjalne konto bankowe, przy czym część kwoty może zostać wypłacona bez uszczerbku dla odsetek. Wiele banków oferuje podobne produkty. Więc możesz Jak szybko zaoszczędzić pieniądze w razie potrzeby dysponować pieniędzmi i otrzymać niewielkie odsetki - w rzeczywistości dodatkowy dodatkowy dochód.

Wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy

Jeśli kiedykolwiek pojawi się pytanie "jak zaoszczędzić pieniądze" lub ktoś zapyta Cię o to, nie spiesz się. Pamiętaj - istnieją dwie proste zasady:

  1. Zasada pierwsza: po pierwsze, oszczędzamy pieniądze (czyli warto oszczędzić potrzebną kwotę natychmiast po otrzymaniu wynagrodzenia), a następnie przystąpić do marnowania tego, co pozostaje po tym.
  2. Zasada druga: zaplanuj swoje wydatki.