W świecie sztuki zdobienia paznokci istnieje wiele technik i metod dekorowania płytek paznokcia, z których każda ma swoje zalety i wady. Jedną ze stosunkowo nowych metod rysowania jest tłoczenie - unikalna technologia, która bardzo szybko zyskała popularność wśród wykwalifikowanych stylistów.

Co to jest stemplowanie?

Chociaż stemple do paznokci pojawiły się w świecie manicure kilka lat temu, dziś nie wszystkie dziewczyny wiedzą o istnieniu tej techniki. Termin "stemplowanie" oznacza unikalny sposób stosowania rysunków, za pomocą których można malować prawie wszystko na płytkach paznokcia. Profesjonalni styliści, którzy już dzięki temu nauczyli się pracować w tej technice, dzięki niej nakładają nawet najbardziej ozdobne wzory na paznokciach w zaledwie kilka sekund. Ta metoda ozdabiania pazurów jest również dostępna dla zwykłych fashionistek.

Aby wykonać manikiur w domu lub salonie piękności, na pewno będziesz potrzebować kilku specjalnych narzędzi, takich jak:

  • specjalna płytka z obrazami, które należy przenieść na płytkę paznokcia;
  • skrobak do usuwania pozostałości lakieru z pazurów;
  • pieczęć do nakładania obrazów na paznokcie;
  • dwa rodzaje lakieru do paznokci - jeden z nich powinien stać się podstawą lub podstawą, a drugi - bezpośrednio kolorem obrazu. Aby zaprojektować piękniejsze i bardziej wyraziste, pożądane jest, aby wybrać kontrastowe odcienie.
что такое стемпинг

Nail Art 2018 - Nowe stemplowanie

Trendy w świecie manicure ciągle się zmieniają, i nie zawsze te rysunki, które były wczoraj w tym nurcie, pozostają dziś popularne. Wręcz przeciwnie, zmiana obecnych trendów po prostu zadziwia swoją ogromną szybkością, więc dziewczyny, które chcą zawsze pozostać na szczycie fali, muszą bardzo uważnie je obserwować.

Nail design 2018, tłoczenie w którym jest jednym z najbardziej popularnych sposobów dekoracji, jest bardzo różnorodny. Dzięki tym i innym technologiom styliści umieszczają różnego rodzaju obrazy, wśród których można znaleźć odciski geometryczne i zwierzęce, wyrafinowane monogramy i loki, kwiaty, kropki, gałązki i wiele innych. Szczególnie popularna w tym sezonie będzie podbijać obrazy psów i szczeniąt, co wiąże się z początkiem odpowiedniego roku.

дизайн ногтей 2018 стемпинг

Manicure z kroczeniem na krótkich paznokciach

Aby stworzyć piękną i elegancką stylizację paznokci, możesz użyć różnych szablonów do tłoczenia i są one odpowiednie zarówno na długie jak i krótkie płytki paznokcia. Z reguły właściciele krótkich gwoździ są zakłopotani tą funkcją i bardzo często po prostu przykrywają płyty monochromatycznym lakierem, bez prób odtworzenia oryginalnych obrazów na nich. W rzeczywistości jest to całkowicie błędne podejście - jest ich wiele szablony , dzięki któremu możesz stworzyć bardzo interesujący projekt i krótkie pazury.

Tak więc, piękny manicure z parowaniem do paznokci o małej długości można wykonać w jednym z następujących obszarów:

  • motywy kwiatowe. Na krótkich paznokciach nie wyglądają duże pojedyncze kwiaty, właściwie wolą małe placki;
  • wzory geometryczne. Różne kształty i pionowe pasy nie tylko nadają paznokciom piękny i interesujący wygląd, ale również optycznie zwiększają ich długość;
  • wszelkie inne rysunki, które nie zajmują zbyt wiele miejsca i nie przeciążają projektu gwoździ.
маникюр со стемпингом на коротких ногтях

Manicure z tłoczeniem na długich paznokciach

Długie paznokcie dają właścicielowi szerokie możliwości tworzenia różnego rodzaju wzorów. Ze względu na wystarczającą powierzchnię można na nich nanieść prawie wszystko - duże i małe kwiaty, różne monogramy, koronki i loki, wizerunki zwierząt i tak dalej. W przeddzień Nowego Roku lub inne święta tematyczne, manicure z tłoczeniem często nabierają innego znaczenia - symboliczne choinki i płatki śniegu, bałwany, gałęzie drzew i wiele innych pojawiają się na paznokciach.

маникюр со стемпингом на длинных ногтях

Manicure z tłoczeniem - pomysły

Zastosowanie technologii tłoczenia znacznie ułatwiło życie mistrzom sztuki paznokci i nowoczesnym fashionistkom, którzy samodzielnie dbają o swoje paznokcie. Może być stosowany do nakładania najjaśniejszych i najbardziej niezwykłych wzorów na płytki w ciągu kilku sekund, ponieważ pomysły tłoczenia są tak różnorodne, że spośród nich każda dziewczyna może łatwo wybrać to, co lubi i pasuje.

маникюр со стемпингом идеи

Tłoczenie kurtki

Dla dziewcząt, które są zagorzałymi wielbicielami doskonałej wyrazistości i równości linii, tłoczenie - francuski manicure jest doskonały. Nie jest trudno to zrobić - konieczne jest wzięcie specjalnych szablonów-płyt z odpowiednim wzorem w postaci łuku i ostrożnie przenieść je na czubek gwoździa. Piękno tej metody polega na tym, że linia uśmiechu na wszystkich palcach jest idealnie płaska i równa grubości i wielkości, a jej kolor może być dowolny, w zależności od indywidualnych preferencji fashionisty.

стемпинг френч

Brokat Stemping

Każdy projekt z tłoczeniem może być animowany za pomocą błyszczy. Ta opcja jest idealna na imprezę poświęconą noworocznemu lub dowolnemu innemu wydarzeniu. Absolutnie każdy rodzaj sztuki paznokcia z tłoczeniem może być genialny i błyszczący - we wszystkich przypadkach jego właściciel wyraźnie się zmieni i stanie się w centrum uwagi.

стемпинг с блестками

Akrylowe mielenie w proszku

Niewiarygodnie piękny manicure do tłoczenia można uzyskać za pomocą proszku akrylowego, aby go utworzyć. W takim przypadku rysunki na płytce paznokcia należy nanosić w zwykły sposób, a następnie, nie czekając na wyschnięcie powłoki, należy obficie posypać obraz proszek akrylowy . Jest to bardzo wygodne, aby zastosować go za pomocą popychacza, trzymając palce bezpośrednio nad słojem, tak aby wszystkie niewykorzystane pozostałości zostały natychmiast wylane z powrotem.

Jeśli zrobiłeś wszystko na czas, a lakier nie miał czasu na całkowite wyschnięcie i stwardnienie, proszek przylgnie do powłoki, nadając sztuce paznokci szczególny urok. Ta konstrukcja wygląda świetnie i nadaje się nie tylko na specjalne okazje i wyjścia, ale także do codziennego noszenia. Aby taki manicure wyglądał schludnie i estetycznie, nie zapomnij strząsnąć resztki proszku na samym końcu za pomocą pędzla.

стемпинг с акриловой пудрой

Tłoczenie kolorów

Farbowanie paznokci w jasnym kolorze wygląda żartobliwie i zalotnie. Może uzupełnić wizerunek dziewczyny, która lubi być w centrum uwagi i wyróżniać się z tłumu. Możesz zrobić taki manicure na dwa różne sposoby:

  • kolorowe tłoczenie . Ten rodzaj manicure wykonywany jest w taki sam sposób, jak zwykły, ale po nałożeniu obrazu na płytkę paznokcia należy go pomalować kolorowym lakierem. Ta część procedury jest trudna i czasochłonna, dlatego nie jest dostępna dla wszystkich dziewcząt. Ponadto pokrycie lakierem w kolorze wymaga niewiarygodnej dokładności, ponieważ każdy nieostrożny ruch może katastrofalnie zepsuć wygląd paznokci;
  • przedruk wzoru kolorowego . W tym przykładzie wykonania wzór koloru jest natychmiast przenoszony na płytki paznokcia, co jest znacznie łatwiejsze niż kolorowanie za pomocą zabarwionego lakieru na obrazie.
цветной стемпинг

Czarne tłoczenie manicure

Najpopularniejszy wzór paznokci ze stemplami jest wykonywany na czarno. Ta opcja jest absolutnie uniwersalna, ponieważ można ją łączyć z dowolnymi powłokami i obrazami. Czarne paski i wzory wyglądają najlepiej na białym tle, jednak nowi styliści używają ich do nakładania obrazów na czerwone, żółte, niebieskie i inne powłoki.

черный маникюр стемпинг

Delikatne tłoczenie manicure

Romantyczny i delikatny manicure do stemplowania, idealny na randki z ukochaną, z reguły wykonywany w pastelowych kolorach. Tak więc, liliowe, różowe lub jasnoniebieskie obrazy nałożone na podstawę bieli, kremu lub perły wyglądają bardzo uroczo i atrakcyjnie. W niektórych przypadkach stosuje się odcienie nago w celu stworzenia takiej sztuki paznokcia, lub rysunek jest nakładany na płytkę bez powłoki.

Wzory tego projektu mogą być różne. Kiedy powstaje, dominują motywy roślinne, wizerunki gałęzi drzew, owoców i jagód. Często styliści używają abstrakcyjnych monogramów, koronek lub curlicues, które nie mają specjalnego znaczenia. Delikatny design z tłoczeniem jest bardzo często przedmiotem wyboru dla młodych panny młodych, ponieważ idealnie uzupełnia elegancki obraz ślubny i czyni to jeszcze bardziej uroczystym i stosownym do okazji.

нежный маникюр стемпинг

Stemplowanie Nowego Roku

W przeddzień najbardziej magicznej nocy w roku, płeć piękna często ozdabia pióra odpowiednio dobraną grafiką. Tak więc noworoczny manicure z wytłoczeniem może być oparty na wizerunkach ślicznych choinek, płatków śniegu i bałwanów, zabawek choinkowych. Ponieważ wiele osób kojarzy Nowy Rok z symbolami katolickiego Bożego Narodzenia, dobrze znane czerwone lizaki lub słodkie anioły można zobaczyć na płytkach paznokcia o tej porze roku.

новогодний стемпинг