Podlewanie jest integralną częścią normalnej pielęgnacji wszelkich roślin uprawnych, ozdobnych, warzyw lub owoców. Cóż, jeśli lato w twojej okolicy jest obfite w opady. Niestety, najczęściej ogrodnicy i właściciele gruntów muszą samodzielnie siać nawadnianie. Z pewnością jeden wąż bo to nie wystarczy. Wysokiej jakości podlewanie, gdy każda kropla wilgoci wpada do ziemi, może zapewnić polyalki do ogrodu.

Rodzaje polerowania podlewania

Przez długi czas ogrodnicy stosowali nie tylko najprostsze rozpylacze statyczne, to znaczy dysze na wężu z otworami, z których woda jest rozpylana w dużych kroplach na niewielkim promieniu.

Nowoczesne produkty zapewniają bardziej racjonalne nawadnianie. Są nie tylko bardziej ekonomiczne. Stworzono nową klasę tryskaczy - tryskaczy do ogrodu. Główną różnicą jest nawadnianie rozpylonej wilgoci na bliskich lub długich dystansach, biorąc pod uwagę osobliwości uprawy poszczególnych roślin.

W systemach nawadniających często stosuje się tryskacze rotacyjne, które instaluje się w glebie pod jej powierzchnią. Wilgoć do nich pochodzi z podziemnego zaopatrzenia w wodę. Niektóre modele takich zraszaczy mogą być ukryte w glebie, aw razie potrzeby wypchnięte. Zasięg takich polivalki - nie więcej niż 6-7 m. Główną wadą - szybkie zanieczyszczenie zanieczyszczeń, cząstek.

Jedną z najprostszych i najskuteczniejszych dysz na wężu jest pistolet z tryskaczowym pulsacyjnym. Zasada działania polega na dozowaniu wody. Zraszacz pozwala na rozpylanie wilgoci na duże odległości, około 12 metrów.

Właściciele prostokątnych trawników mogą doradzać tzw. Tryskacze oscylacyjne do ogrodu i ogrodu. Ta instalacja jest otworem obracającym się wokół osi. W rezultacie woda jest rozpylana w rzucie prostokątnym. Zakres nawadniania zależy od modelu, na ogół wynosi 5-20 m.

Tryskacze okrągłe składają się ze stałej podstawy i głowicy obrotowej z zamontowanymi dyszami. Promień zalewania wynosi 4-12 m.

zraszacze ogrodowe

Jak wybrać butelkę z wodą?

Głównym kryterium wyboru jest odległość nawadniania. W przypadku dużych powierzchni wybierz pistolet z dyszami lub tryskacz z oscylacją. Małe witryny są nawadniane za pomocą zraszacza rotorowego. Jeśli w ogrodzie są wysokie rośliny, zalecamy preferowanie modeli ze statywem.

W celu wdrożenia strumienia irygacyjnego o różnej intensywności kup model z możliwością regulacji. Jeśli mówimy o producentach, wybór jest dość szeroki. Do liderów należą ogrodnicy i ogrody ogrodowe Gardena, Hunter, Kӓrcher, Oasis i inni.