Jedną z najciekawszych nowości w sferze paznokci są suwaki do paznokci, które są specjalnymi naklejkami o szerokiej gamie wzorów. Te naklejki są wykonane z ultra cienkiej folii na bazie wody. Aby oddzielić go od podstawy, wystarczy namoczyć podstawę, obniżając nalepkę do wody. Manicure z suwakami jest popyt i ze względu na ręczne malowanie paznokci jest o wiele droższy niż podobny wzór.

Suwaki do paznokci1Suwaki do paznokci2Suwaki do paznokci3
Rodzaje suwaków

Jak już wspomniano, manicure z suwakiem jest wykonany przy użyciu naklejek. Sugeruje to, że można to zrobić w domu, co daje efekt salonu. Ze względu na grubość zaledwie 10 mikrometrów folia z tworzywa sztucznego idealnie pasuje do płytki paznokcia, powtarzając jej kształt. Ponieważ suwak ma białą podstawę, projekt i sam manicure można ocenić natychmiast, dołączając naklejkę do paznokcia. Jeśli podstawa jest przezroczysta, warto na paznokieć nanieść zwykły lekki lakier.

Ci, którzy są zainteresowani projektowaniem gwoździ z suwakami, powinni pamiętać, że istnieje kilka rodzajów tych naklejek transferowych. Najpopularniejsze i najbardziej popularne naklejki to stałe suwaki , które nakłada się na cały obszar płytki paznokcia. Decydując się na ozdabianie paznokci takimi suwakami, nie zapomnij o wcięciem milimetra od krawędzi naskórka. Jest to konieczne, aby można było uszczelnić folię, zapobiegając jej oderwaniu.

Drugi rodzaj suwaków to aplikacje . Są one wykonane z tego samego filmu, ale są nakładane nie w ciągłej warstwie na paznokciu, ale na jego oddzielnych sekcjach. Takie suwaki są głównie używane przez początkujących ze względu na łatwość aplikacji. Filmy z aplikacjami służą do tworzenia zarówno manicure, jak i pedicure.

Trzeci typ to francuskie naklejki , które są filmami w kształcie półksiężyca. Mogą być w różnych kolorach, ale białe francuskie naklejki używane do klasycznych francuski manicure .

Technika stosowania suwaków

Suwaki są dobre, ponieważ można je wykorzystać do stworzenia tradycyjnego manicure na bazie lakieru i na bazie pasty do żelu. Należy zauważyć, że w pierwszym przypadku lakier nie powinien zawierać acetonu w jego składzie, który deformuje folię. Lakier do paznokci na manicure z suwakiem umożliwia naniesienie filmu pod warstwę wykończeniową lub żelowe modelowanie paznokci.

Jeśli jest to projekt suwaka dla zwykłego lakieru, procedura rozpoczyna się od odtłuszczenia paznokci i nałożenia koloru tła. Po podniesieniu suwaka o wymaganym rozmiarze, zostaje on zanurzony w wodzie na kilka sekund, aby nasączać bazę klejącą. Zwilżony nadmiarem wody suwak jest delikatnie nakładany na paznokieć, usuwając pęcherzyki powietrza. Po wyschnięciu naklejki pozostaje nałożenie powłoki mocującej.

Szelak z konstrukcją suwaka jest wykonywany podobną metodą. Po powiększeniu paznokci namocz naklejkę i przyklej ją do lepkiej warstwy żelu. Po nałożeniu warstwy rzeźbionej paznokci żelowych poleruje się i nakłada warstwę nawierzchniową.

Z powłoką akrylową jest nieco bardziej skomplikowana. Po utworzeniu akrylowego podłoża na paznokciach, mistrz pokrywa je niewielką warstwą ciekłego akrylu. Podczas, gdy warstwa ta nie wyschła, konieczne jest zastosowanie suwaka wyjętego z podstawy. Należy wziąć pod uwagę fakt, że akrylowa kompozycja jest w stanie zdeformować film, więc nie można go przenieść z miejsca. Pozostaje poczekać, aż warstwa akrylowa wyschnie i pokryć paznokcie akrylową kulką za pomocą ruchów wbijanych.

Jeśli chodzi o czas wykonywania skarpetek do manicure z suwakami, zależą one od rodzaju wzoru. Jeśli jest to kwestia żelu lub akrylu, wówczas można ubierać za pomocą modnego manicure przez około trzy tygodnie. Naklejki nałożone na zwykły lakier nie trwają dłużej niż trzy dni.

Suwaki do paznokci4Suwaki do paznokci5Suwaki do paznokci6
Suwaki do paznokci7Suwaki do paznokci8Nail slider9
Suwaki do paznokci10Suwaki do paznokci11Suwaki do paznokci12