Zgodnie z tradycją, znaki złudzenia znajdują się w najbardziej nieodpowiednim momencie. Dlatego też, myślenie o tym, co zrobić ze skórą na twarzy, nie powinno się już odkleić tak szybko, jak to możliwe, jest to konieczne w ekstremalnych warunkach. Cóż, przynajmniej jest wiele sposobów radzenia sobie z peelingiem i przywracania naturalnego piękna twarzy.

Dlaczego skóra na twarzy zaczyna się łuszczyć i co zrobić, aby temu zapobiec?

Oczywiście, właściciele naturalnie suchych typów skóry częściej cierpią z powodu łuszczenia. Inne powody, dla których skóra na twarzy może zacząć się obrać, obejmują:

 • niesprzyjające warunki pogodowe (silny wiatr, mróz, upał);
 • predyspozycje genetyczne;
 • alergia;
 • choroby dermatologiczne;
 • uszkodzenia mechaniczne;
 • awitaminoza ;
 • używanie nieodpowiednich lub niskiej jakości kosmetyków;
 • przyjmowanie pewnych leków.

Co zrobić, jeśli skóra twarzy jest ciągle bardzo sucha i łuszcząca się?

Oczywiście, zanim zaczniesz coś robić z łuszczącą się tłustą, suchą lub normalną skórą twarzy, wskazane jest skonsultowanie się ze specjalistą. W większości przypadków można poradzić sobie z problemem kosztem popularnych funduszy. Ale czasami można wyeliminować obieranie tylko za pomocą terapii lekowej.

Salony oferują kobietom cierpiącym na suchą skórę wiele skutecznych zabiegów, począwszy od peelingu kończąc na mezoterapii i intensywnych programach nawilżający naskórek. Jeśli chcesz, możesz zrobić coś z łuszczącą się i zaczerwienioną skórą twarzy w domu:

 1. Bardzo prosty, ale skuteczny peeling jest przygotowywany z rozdrobnionych nasion, fusów lub kawałków zielonego jabłka.
 2. Maska na bazie płatków owsianych gotowana w mleku doskonale zwalcza peeling. Dodaj łyżkę miodu i Silnie łuszcząca się skóra twarzy, co robić oliwa z oliwek. Zastosuj do maski skóry należy wcierać łatwo. Po kwadransie produkt jest zmyty.
 3. Dobrze znanym środkiem przeciwdziałającym złuszczaniu jest proszek musztardowy. Łyżeczka rozcieńczona łyżką oleju (oliwy lub warzyw). Niewielka ilość wody pomoże szybciej wchłonąć musztardę. Maska nakładana jest bardzo ostrożnie przez pięć minut.
 4. Przygotowanie peelingu zajmuje trochę czasu, ale rezultat zastosowania narzędzia przyjemnie zaskoczy. Zmiażdż jaja w proszku i wymieszaj z surowym żółtkiem, kwaśną śmietaną i mąką.