Czasami nastrój rano nie psuje budzika, ale lustro, które nie chce powiedzieć "Jesteś piękna, bez wątpienia!" Typowym kobiecym problemem jest zaczerwienienie i łuszczenie się skóry twarzy, i tutaj chciałbym winić naturę za niesprawiedliwość: mężczyźni nie są zagrożeni z powodu bardziej intensywnej pracy gruczołów łojowych. Z drugiej strony natura dała nam, kobiety, prawdziwe skarby w naszych rękach: rumianek, miód, mleko i wiele innych naprawdę magicznych kosmetyków. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak pozbyć się łuszczenia skóry przy ich pomocy.

Powody

Odwodnienie uważa się za główną przyczynę łuszczenia skóry. Krem z nutą "nawilżającą" i obfitym piciem pomaga ciału jako całemu walczyć z nim. Jednak skóra może zacząć się łuszczyć, nie tylko z powodu braku wilgoci. Oto 5 najważniejszych czynników wpływających na kondycję skóry twarzy:

  1. Niedobór witaminy. W czasie półrocza organizm jest wyczerpany i wymaga uzupełnienia witamin. Ważne jest, aby zacząć je brać pod koniec zimy lub lata, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji w postaci senności, łamliwych paznokci, utraty włosów, wysuszenia i łuszczenia się skóry.
  2. Czynniki naturalne. Agresywny wpływ wiatru, śniegu, mrozu, nadmiernej wilgotności lub, przeciwnie, przesuszonego powietrza powoduje, że skóra nie jest chroniona przed tymi czynnikami. Kosmetyki specjalne (kremy na zimę, toniki na lato) pomogą chronić piękno przed pogodą.
  3. Kosmetyki. Jeśli zaczerwienienie i łuszczenie się skóry nastąpiło natychmiast po zmianie proszku, podkładu lub produktów do pielęgnacji skóry - jedna konkluzja: Twoja skóra nie pasuje. Niestety dzieje się tak nawet w przypadku najdroższych kosmetyków, więc przed zakupem dużego słoika lub bańki lepiej wypróbować tester.
  4. Zła opieka. Jeśli skóra systematycznie doświadcza braku składników odżywczych, nie jest oczyszczana i nawilżana, niedługo będzie miała niedoskonałości: trądzik (typ tłusty) lub suchą i łuszczącą się skórę (kombinowaną i suchą). Aby uniknąć tych problemów, ważne jest, aby wybrać odpowiedni program pielęgnacji (według rodzaju skóry) i nie być leniwym, aby go przestrzegać.
  5. Choroby i reakcje alergiczne. Zaczerwienienie i łuszczenie się skóry twarzy może wystąpić po zażyciu silnych leków. Ponadto sucha skóra twarzy i jej złuszczanie mogą wskazywać na zaburzenia metaboliczne i procesy wydzielania. Suchość w połączeniu z swędzeniem może być objawem choroby zakaźnej, a wizyta u lekarza w tym przypadku nie toleruje opóźnienia.
Środki ludowe

Lista środków ludowej do peelingu skóry jest zróżnicowana. Przepisy babci radzą, aby porzucić produkty kosmetyczne zawierające alkohol na rzecz naturalnych surowców. Jeśli przyczyna łuszczenia skóry nie jest związana z chorobami i reakcjami alergicznymi na leki (i tylko specjalista może to zagwarantować), warto przygotować własnoręcznie specjalny krem ​​do odbudowy lub maskę.

  1. To zajmie: marchew, ogórek i sok z cytryny (po 1 łyżce), szczypta skrobi ziemniaczanej. Składniki należy mieszać, nakładać kleik na twarz, spłukiwać lekkimi ruchami po 15 minutach. Trzeba powtarzać procedurę co dwa lub trzy razy. maseczki do peelingu skóry Ta maska ​​złuszczania skóry nie tylko nawilża, ale także głęboko oczyszcza twarz.
  2. To zajmie: 1 łyżka. łyżka sera i śmietany, szczypta soli morskiej i 1 łyżka. łyżka oleju roślinnego (najlepiej oliwkowego). Składniki wymieszać, nałożyć na twarz, spłukać po 20 minutach. Mieszanina działa jak krem ​​i pomaga pozbyć się łuszczenia skóry na twarzy w zaledwie kilku zabiegach.
  3. To zajmie: suchą gorczycę, olej roślinny i wodę stopioną w równych proporcjach (po 1 łyżeczce). Wymieszaj składniki i nałóż cienką, równomierną warstwę na twarz, spłucz po 5 minutach. Maska przywraca przepływ krwi i poprawia metabolizm komórkowy.