Jednym z pierwszych posłańców starzejącej się skóry są specyficzne zmarszczki wokół oczu, zwane kurzymi stopami. Dają one dużo kłopotów damom, ponieważ pojawiają się wcześnie, a dość stary wiek to wciąż młodzieńcza twarz.

Przyczyny "kurzych łapek" wokół oczu

Nie jest tajemnicą, że wraz z wiekiem produkcja kolagenu zmniejsza się, a skóra traci elastyczność, ale kiedy tak się dzieje, jest zaprogramowana na poziomie genetycznym. A jednak istnieje wiele czynników, które mogą przyspieszyć pojawianie się zmarszczek wokół oczu. Główne kosmetyczki to:

  • niewystarczające nawilżenie skóry;
  • nadmierna emocjonalność i, w rezultacie, częste napięcie mięśni twarzy;
  • niedostatecznie delikatne leczenie skóry (usuwanie makijażu za pomocą ostrych ruchów, rozciąganie);
  • niezdrowe jedzenie.

Nie mniej istotne dla wyglądu skóry są takie czynniki, jak: ekologia (czystość powietrza, woda), stan emocjonalny (częstotliwość naprężeń, depresje) oraz uzależnienie od alkoholu i papierosów.

Zapobieganie kurzym łapom

W związku z powyższym, w celu przedłużenia młodzieńczości delikatnej skóry wokół oczu, należy przestrzegać następujących zasad:

  1. Skóra powinna otrzymać odpowiednią ilość wilgoci dzięki wysokiej jakości kosmetykom i domowej maseczce. Wymagany środek do usuwania makijażu. Nie myj oczu alkalicznymi lub mydło antybakteryjne .
  2. Podczas usuwania makijażu powinieneś używać miękkich bawełnianych wkładek i unikać ostrych ruchów. Oczy nie mogą być wcierane.
  3. Dieta musi być urozmaicona pokarmami bogatymi w witaminy A, E, B, D. Alkohol i palenie, które jest szczególnie szkodliwe dla skóry, powinny zostać porzucone.
  4. Aby "kurze łapki" w kącikach oczu nie pojawiały się z wyprzedzeniem, trzeba spędzać więcej czasu na dworze, z dala od Gęsie stopy w kącikach oczu drogi i obiekty przemysłowe, wystarczająco dużo snu, unikaj stresu.

Jak usunąć "kurze łapki" z oczu?

Wśród metod, które oferują kosmetyczki w walce ze zmarszczkami, najbardziej skuteczne są:

  1. Plastik konturu - specjalny żel zawierający kwas hialuronowy (kluczowy składnik tkanek ludzkiego ciała) wstrzykuje się w obszar problemowy za pomocą igły. To tworzy efekt. podnoszenie, a gęsie stopy pod oczami są wygładzone.
  2. Botox - zabieg przeciwzmarszczkowy oparty na toksynie botulinowej typu A, który nie wymaga prezentacji, znajduje się w obszarze zewnętrznej krawędzi oka; efekt zabiegu trwa około sześciu miesięcy.

Do mniej radykalnych metod walki "gęsie łapy" należą maski i aplikacje oparte na olejach roślinnych (2 łyżeczki) i bulionie z pietruszki (100 ml). Jednak narzędzia te są istotne na etapie, gdy zmarszczki są ledwo zauważalne.