W ostatniej dekadzie kosmetyka rozwija się dość aktywnie. Głównym celem tego rozwoju jest chęć niesienia pomocy kobietom w utrzymaniu piękna i młodości tak długo, jak to możliwe, a także sprawienie, aby większość procedur była bezpieczniejsza i bardziej skuteczna. Jedną z takich innowacji było ultradźwiękowe smarowanie.

Początkowo była to zabieg chirurgiczny, który zapewniał lifting twarzy (włókna kolagenu i elastyny) i przywracał napięcie mięśniom mimicznym. Skrót tej struktury twarzy, powierzchowny układ musculo-aponeurotyczny, powierzchowny układ mięśnioowo-nosowy, nadał nazwę zabiegowi liftingu SMAS.

Nie każda kobieta decyduje się leżeć pod nożem chirurga ze względu na piękno. Dlatego zastąpienie operacji podnoszenia pod wpływem smasku w znieczuleniu ogólnym zastępuje procedurę, która działa przez ultradźwięki na tych samych warstwach mięśni i włókien. W tym przypadku niechirurgiczne podnoszenie smas odbywa się bez znieczulenia i utraty skuteczności.

Procedura podnoszenia ultradźwiękowego Smash

Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista za pomocą linijki "zaznacza" linie, wzdłuż których odbędzie się zabieg i zastosuje żel znieczulający.

Aby wykonać tę procedurę, stosuje się specjalne urządzenie ultradźwiękowe, za pomocą którego ma miejsce efekt termiczny na głębokich warstwach skóry. Fala o pewnej częstotliwości wpływa na SMAS i powoduje skurcz mięśni oraz aktywuje produkcję kolagenu i elastyny. Synteza tych włókien ma długotrwały efekt i może trwać 3-4 miesiące po tym liftingu.

W przypadku procedury sprzętowej pierwsza połowa twarzy jest przetwarzana jako pierwsza, a następnie druga. W trakcie zabiegu lekarz może zasugerować różnicę między nimi. Podczas zabiegu i po liftingu w miejscach leczenia występuje ciepło i mrowienie, a sam proces trwa około 60-70 minut. Po zakończeniu ekspozycji na ultradźwięki, skóra może pozostać różowawy przez 2-3 godziny, a obrzęk znika w ciągu dwóch dni.

Bezoperacyjna procedura liftingu twarzy ma natychmiastowy efekt, ale mimo to pełny wynik będzie widoczny za 4-6 miesięcy.

Wskazania i przeciwwskazania

Najczęściej kobiety mają powyżej 38-40 lat, aby pomóc w liftingu twarzy. W tym okresie proces "opadania" powiek, policzków, pojawiania się fałdów nosowo-wargowych i podwójny podbródek . Ten rodzaj kosmetologii sprzętu pomoże Podnoszenie urządzeń smarowniczych radzić sobie ze wszystkimi tymi przejawami więdnięcia. Najskuteczniejsze smarowanie dla kobiet do 50-55 lat.

Przeciwwskazania do świadczenia tej usługi to:

  • obecność rozruszników serca;
  • zaogniona edukacja na twarzy i szyi;
  • nowotwory złośliwe;
  • twardzina ;
  • implanty metalowe w obszarze leczenia, z wyłączeniem dentystycznych;
  • Choroby tarczycy.