Obecnie jedną z najpopularniejszych procedur kosmetycznych jest lifting twarzy . W tym celu stosuje się różne metody, z których najczęstszym jest uniesienie SMAS (powierzchowny układ mięśniowy aponeurotic). Dzięki niemu można wyeliminować zmarszczki, głębokie fałdy i uzyskać młodzieńczy wygląd.

Co to jest twarz liftingująca SMAS?

Nazwa metody wynika z obszaru interwencji tkankowej. SMAS jest tłumaczone jako "powierzchowny układ mięśniowo-aponeurotyczny". Jest to głęboka warstwa, która strukturuje włókna kolagenowe i łączy skórę właściwą z mięśniami. Znajduje się w podskórnej tkance tłuszczowej, która jest częścią mięśni twarzy: na szyi, policzkach i blisko uszu. Procedura podnoszenia СМАС:

 • pomaga odświeżyć i zacieśnić kontury twarzy;
 • zwraca oryginalny owal;
 • usuwa zmarszczki i nie powoduje efektu napięcia skóry.
Что такое СМАС лифтинг лица

Klasyczny lifting SMAS

Jest to metoda interwencji chirurgicznej, która jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym i trwa około 3 godzin. Podczas operacji chirurg najpierw wykonuje nacięcie powyżej ucha (w obszarze włosów) i kontynuuje go wzdłuż przedniej krawędzi do części potylicznej. Dzięki tej procedurze następuje oderwanie powierzchniowych tkanek, po czym lekarz za pomocą klipsów oddziela niezbędne obszary skóry, a następnie napina je i unieruchamia w pożądanej pozycji.

Podczas operacji środkowe i dolne partie twarzy, szyi i szyi są zaciśnięte. Pacjenci będą mogli przywrócić nie tylko wyraźne kontury brody i kości policzkowych, ale także pozbyć się drugiego podbródka i obwisłych policzków. Jeśli w organizmie pacjenta dojdzie do poważnych zmian wieku, w trakcie interwencji wpłynie to na głębsze poziomy i okostną.

Harmonizacja Podnoszenie SMAS jest uważane za poważną i złożoną operację, więc powinno to być wykonywane wyłącznie przez wysoko wykwalifikowanego chirurga, który ma wiedzę i doświadczenie w mikrochirurgii, a także rozumie ludzką anatomię szczękowo-twarzową. Pacjent zobowiązany jest poddać się pełnej i dokładnej analizie ciała, skonsultować się z kilkoma ekspertami i dojść do wniosku.

Классический СМАС лифтинг

Ultradźwiękowa twarz liftingująca SMAS

Modernizacja nowoczesnymi metodami jest prawdziwym odkryciem dla kosmetologów i pacjentów. Technologie sprzętowe pomagają rozwiązać wiele problemów związanych z wiekiem z pojawieniem się bez interwencji chirurgicznej. Niechirurgiczny lifting SMAS jest metodą, w której fale urządzenia przechodzą przez różne warstwy skóry na określoną głębokość. USG nie stosuje znieczulenia.

Podczas zabiegu sąsiadujące tkanki nie są narażone, więc nie ma ryzyka powikłań infekcyjnych. W określonym miejscu dochodzi do nagrzewania, co prowadzi do zmniejszenia i uszkodzenia starych włókien łącznych elastyny ​​i kolagenu. Pacjenci w tym samym czasie odczuwają niewielki dyskomfort i lekkie mrowienie. W rezultacie możesz osiągnąć 2 główne efekty:

 1. Po uszkodzeniu następuje bardzo silna aktywacja procesów metabolicznych, dzięki której tkanki twarzy zostają odmłodzone.
 2. Dzięki silnej akupresurze obszar rozcięgna zaczyna znacząco się zmniejszać, w wyniku czego tkanki twarzy są zaciśnięte.

Efekt po ultradźwiękowej technice liftingu SMAS widoczny jest niemal natychmiast po zabiegu, a pożądany wynik uzyskuje się dopiero za 2-3 miesiące. W tym czasie leczone obszary skóry zostaną uzupełnione młodym kolagenem. Interwencja niechirurgiczna jest dobrze tolerowana przez pacjentów i można zastosować makijaż w tym samym dniu.

Ультразвуковой СМАС лифтинг

Laser podnoszenia СМАС

Ta metoda jest podobna w swoich właściwościach peeling chemiczny . Podczas takiej interwencji dochodzi do oderwania górnej warstwy naskórka i dotyczy tylko wybranego obszaru skóry. Sprzętowe podnoszenie SMAS pozwala chirurgowi wybrać głębokość leczenia, intensywność uderzenia i nie wpływać na sąsiednie tkanki. Procedura eliminuje ryzyko infekcji.

Odzyskiwanie pacjentów z taką interwencją jest szybkie i prawie bezbolesne. Obecnie istnieją dwa rodzaje laserowego podnoszenia SMAS:

 1. Ablatyw - wiązka sprzętowa odparowuje górną warstwę komórkową naskórka i rozpoczyna proces regeneracji. Taki wpływ na organizm pomaga przyspieszyć syntezę elastyny ​​i kolagenu, co powoduje efekt odmłodzenia. Ta interwencja jest wykonywana za pomocą lasera frakcyjnego i jest uważana za najbardziej dostępną.
 2. Nieablacyjne - promień lasera dociera do głębokich warstw podskórnych, zagęszcza tkanki, stymuluje metabolizm i produkcję kolagenu. Skuteczność tej metody nie jest w pełni zrozumiała i dlatego ten podnoszący SMAS jest stosowany znacznie rzadziej.
Лазерный СМАС лифтинг

СМАС-lifting - przeciwwskazania

Zaostrzenie daje efekt odmłodzenia przez około 10-15 lat. Metodę można łączyć z blepharoplastyka i liposukcja. Najlepszym okresem dla interwencji jest okres od 40 do 50 lat, w indywidualnych przypadkach dopuszcza się 60-65 lat. W tej chwili skóra ma dobrą zdolność do redukcji, więc po liftingu SMAC następuje szybka rehabilitacja

Przed zabiegiem należy zbadać pacjenta w celu zapewnienia oczekiwanej skuteczności i uniknięcia negatywnych konsekwencji. Zasadniczo wszystkie zakazy wiążą się z nadchodzącym znieczuleniem, dlatego ultradźwiękowy zabieg liftingujący SMAS praktycznie nie ma ograniczeń. Główne przeciwwskazania to:

 • onkologia;
 • ciąża i karmienie piersią;
 • cukrzyca;
 • predyspozycje genetyczne blizny keloidowe ;
 • kolagenozy;
 • choroby naczyniowe i serca;
 • słaba krzepliwość krwi;
 • przewlekłe choroby zakaźne;
 • złe nawyki.
процедура смас лифтинг

Komplikacje po podniesieniu CMOS

Podczas interwencji czasami można uzyskać nieoczekiwane konsekwencje. Na przykład przy ekspozycji laserowej i ultradźwiękowej pojawiają się zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Najtrudniejszą metodą jest operacyjne podnoszenie CMR. Chirurg podczas aparatów ortodontycznych może zakłócać proces unerwienia lub wpływać na włókna nerwowe, które znajdują się blisko skorygowanego obszaru. Nawet w leczonych obszarach pojawiają się komplikacje takie jak:

 • częściowe drętwienie;
 • krwiak;
 • martwica płatów naskórka;
 • powolne gojenie szwów;
 • zakażenie rany;
 • zmiana konturu twarzy.

Rehabilitacja po podniesieniu СМАС

Po każdej interwencji dla klientów nadzoruje personel polikliniki. Pierwsze godziny są najtrudniejsze, ponieważ pacjenci odczuwają ból, dyskomfort, obrzęk. Rehabilitacja po okresie liftingu SMAS zależy od metod i trwa 1-2 dni. W tej chwili część twarzy pacjenta pokryta jest bandażami mocującymi, które należy nosić przez 5 dni. Pełne odzyskiwanie może trwać do 2 miesięcy.

Kiedy po liftingu SMAS opuszczają się obrzęki?

Jeśli zastosujesz się do wszystkich zasad, pełny powrót do zdrowia po liftingu SMAS nastąpi 60 dni po interwencji. Blizny staną się niemal niedostrzegalne, a twarz uzyska pożądany efekt. Czas trwania tego efektu wynosi około 10 lat, ale nawet po jego zakończeniu pacjenci wyglądają młodziej niż lata. Aby skonsolidować pożądany wynik, można użyć różnych wypełniaczy opartych na kwasie hialuronowym.

Wielu klientów jest zainteresowanych pytaniem o to, kiedy obrzęk w SMAS-liftingu. Dla większości ludzi dzieje się to w dniach 10-12, a następnie usuwają ściegi. Aby przyspieszyć proces gojenia na powierzchni skóry, pielęgniarki nakładają chłodne okłady, a pacjenci powinni zawsze trzymać głowę w podniesionej pozycji i przyjmować niezbędne leki.

Czego nie można zrobić po liftingu SMAS?

Po zgrubnej interwencji pacjenci przez miesiąc nie mogą ćwiczyć i opalać się, pić alkoholu i dymu, parować w saunach i używać peelingu. Gdy za sprzętem do podnoszenia SMAS wykonuje się lifting twarzy, obszar poddawany zabiegowi wymaga szczególnej troski. Powinieneś zminimalizować użycie kosmetyków dekoracyjnych i zawsze używać specjalnych narzędzi.

Ile razy można wykonać lifting SMAS?

Aby twarz wyglądała młodo i miała naturalne kontury, możliwe jest powtarzanie interwencji. Operacja podnoszenia SMAS jest dozwolona nie więcej niż 3 razy w ciągu całego życia, a zabiegi laserowe i ultradźwiękowe są wykonywane do 5 razy, ale nie częściej niż 6 lat po każdym wyciągu. Częste zmiany w tkance podskórnej prowadzą do deformacji i zwiększenia blizn.