Ekstrakcja zęba jest operacją chirurgiczną. Pełne odzyskanie tkanek zajmuje trochę czasu, szczególnie w przypadkach, gdy guma została odcięta. Po tej operacji wiele osób zaczyna martwić się o jedno pytanie - ile dziąseł leczy po ekstrakcja zęba ? Wynika to z faktu, że we wszystkich przypadkach po zabiegu pacjent zaczyna bardzo martwić się bólem, a studnie często krwawią.

Co decyduje o czasie gojenia się dziąseł?

Proces gojenia się rany rozpoczyna się natychmiast po całkowitym wyjęciu zęba przez dentystę. Nazywa się to napięciem wtórnym, ponieważ więzadło okrągłe, które znajduje się wokół zęba, jest zmniejszone, a brzegi dziąseł łączą się. Innymi słowy, zamiast tego miejsca powstaje nowa kość i nad nią tworzy się guma. Ile dziąseł się zagoi po usunięciu konwencjonalnego zęba lub zęba mądrości zależy od różnych czynników.

Pierwszym z nich jest stan rany bezpośrednio po zabiegu. Poprawność pracy dentysty wpływa na czas gojenia się dziąseł po ekstrakcji zęba. Jeśli chirurg popełni wiele błędów lub technologia działania zostanie złamana, rana będzie duża i podarta, a dziąsła będą gorsze do zaciśnięcia.

Drugim czynnikiem, który określa czas gojenia, jest możliwe dodanie infekcji. Najczęściej infekcja otworu występuje podczas kompleksowej ekstrakcji zęba, gdy w ranie znajduje się odlewanie małych próchnicowych resztek. To powoduje ropienie i dziura zostanie zaciśnięta przez bardzo długi czas.

Ile dni dziąsła goi się po ekstrakcji zęba, zależy od obszaru, w którym znajduje się rana i późniejszej opieki nad pacjentem. Jeśli regularnie nie płuczesz jamy ustnej i nie przetwarza się studzienki, dostanie się do niej żywność i bakterie z jamy ustnej. Z tego powodu może dojść do ropienia, a gojenie będzie znacznie opóźnione. Wtórne zakażenie może się spotkać:

  • z rozwiązaniami przeznaczonymi do higieny jamy ustnej;
  • z brudnymi rękami (na przykład podczas posiłku);
  • ze starymi szczoteczka do zębów .
  • jak długo trwa gojenie dziąseł po ekstrakcji zęba
Jaka jest szybkość leczenia?

Operacja się powiodła? Więc ile dziąseł zagoi się po ekstrakcji zęba? Dzięki procedurze jakości całkowita zbieżność krawędzi rany zwykle występuje w ciągu 14-18 dni. W tym samym czasie powstają balony kości i powstaje "młoda" kość.

Podczas operacji wykonano kontuzję zgniotu, a otaczające tkanki zostały porwane? Ile dziąsła goi się po tak skomplikowanym ekstrakcji zęba? W tym przypadku jest ranna rana. Jego brzegi są bardzo daleko od siebie, więc leczenie można opóźnić o 50 dni.