Zapalenie ucha (przybycie) jest stanem zapalnym błony śluzowej warg, który może wystąpić jako niezależna choroba oraz jako obraz kliniczny różnych chorób narządów wewnętrznych i błony śluzowej jamy ustnej.

Przyczyny pojawienia się zapalenia ucha na ustach

Ostatnio choroba występuje dość często, a powody są dość rozległe. Najważniejsze z nich to: dermatoza, owrzodzenia, wypryski, niekorzystne warunki klimatyczne, promieniowanie UV, wpływ chemikaliów na błonę śluzową wargi i choroby układu hormonalnego.

W medycynie zapalenie warg na wargach podzielone jest na następujące główne typy:

  1. Angular cheilitis - charakteryzuje się procesami zapalnymi skóry i błony śluzowej jamy ustnej. Najczęściej występuje u dzieci i osób starszych, głównie u kobiet. Jego główne objawy to bolesne pęknięcia, zaczerwienienia kącików ust, pęcherze i owrzodzenia ze skórą.
  2. Złuszczające zapalenie pochwy odnosi się do wypryskowych objawów tej choroby i jest następstwem zaburzeń endokrynologicznych. Ma postać szaro-białych i żółtych łusek, ściśle przylegających do skóry. Po ich usunięciu po krótkim czasie formują się ponownie.
  3. Alergiczne zapalenie zatok - jest konsekwencją nadwrażliwości czerwonej granicy warg na chemikalia, promienie UV itp. Często ma charakter profesjonalny i występuje u kobiet w wieku 20-60 lat.
  4. Atopic cheilitis - działa jako wyraźna zaczerwienienie i łuszczenie się krawędzi warg. Również objawy tego zapalenia zapalenia pochwy zawsze obejmują swędzenie. Występuje na tle reakcji alergicznych organizmu lub z powodu predyspozycji genetycznych pacjenta.

Jak leczyć zapalenie warg na wargach?

Przed rozpoczęciem leczenia zapalenia warg na ustach konieczne jest określenie przyczyn ich wystąpienia, ponieważ w każdym przypadku potrzebne jest indywidualne podejście. Ale to, co powoduje pojawienie się zapalenia warg, jest zawsze przypisane. witaminy B2, B5 i leki przeciwalergiczne.

Aby zapobiec przewlekłemu zapaleniu warg, bardzo ważne jest, aby rozpocząć leczenie tak wcześnie, jak to możliwe i prowadzić cały jego przebieg, który trwa długo. Czasami, oprócz terapii lekowej, wymagana jest gimnastyka ust, w innych przypadkach smarowanie warg specjalnymi kremami, higieniczna szminka .

Leczenie ludobójczych środków ludobójstwa

Obecnie kwestia leczenia zapalenia warg jest dość istotna. Przede wszystkim wynika to z wydajności i przystępności. Do takiej terapii stosowane są lokalne procedury, które są połączone z użyciem witamin w celu wzmocnienia układu odpornościowego. Wszystkie te działania przyczyniają się do szybkiego powrotu do zdrowia i zmniejszenia ryzyka nawrotu choroby z zapaleniem warg.

Aby jak najszybciej wyleczyć zapalenie w domu, potrzebne są następujące leki:

  • kora dębu;
  • Jak leczyć zapalenie warg na wargach
  • aloes;
  • nagietek.

Z kory dębu, aby wywar. Aby to zrobić, weź 40 gram kory na szklankę wody, gotować przez 30 minut. Po ostygnięciu brzeczki należy ją przefiltrować. Zwilż bawełniany wacik w gotowym surowcu leczniczym i nałóż go na usta przez 20 minut. Wykonuj tę procedurę maksymalnie 7 razy dziennie.

Płyny z nagietka są również skuteczne w leczeniu zapalenia warg. Aby je przygotować, potrzebujesz 2 łyżki ziół lub liści nagietka, wlej 500 ml wrzącej wody, gotuj w łaźni wodnej przez około 10 minut, ostudź i dobrze odcedź. Te gotowe balsamy można nakładać na usta co 20-30 minut.

Wielu, którzy decydują się na leczenie wargowe na ustach w domu, jako skuteczny środek, wybiera sok z aloesu (wyczyść liście aloesu, posiekaj i wyciśnij sok). Musi być mieszany (1: 3) z gotowanym olejem roślinnym i rozmazanymi ustami trzy razy dziennie.