Troska o delikatną skórę twarzy musi być bardzo dokładna - prawdopodobnie wszyscy są w pełni świadomi tego. Specjalne maski, kremy i zarośla pomagają zachować młodość przez długi czas. Nawilżanie skóry w domu - być może najważniejsza procedura pielęgnacji. Niewystarczająca wilgotność w naskórku powoduje wiele problemów.

Podstawowe zasady nawilżania skóry twarzy w domu

Jeśli skóra nie otrzymuje optymalnej ilości wilgoci, staje się zwiotczała i matowa, na tle której pojawiają się zmarszczki. Proste maski i specjalne narzędzia pomagają rozwiązać ten problem w prosty i skuteczny sposób. Aby zmaksymalizować efekt ich użycia, powinieneś przestrzegać kilku prostych zasad:

  1. Wszystkie maski i kremy należy nakładać tylko na oczyszczoną skórę.
  2. Większość masek powinna znajdować się na skórze nie dłużej niż piętnaście minut.
  3. Jeśli przygotowujesz własne maski do nawilżenia suchej skóry twarzy w domu, bardzo pożądane jest robienie tego w małych ilościach. Większość receptur nie jest przeznaczona do przechowywania długoterminowego.
  4. Przepływ wody w płynie nawilżającym jest niemożliwy. Najlepiej zrobić to za pomocą serwetki lub lekko wilgotnego ręcznika.
  5. Po umyciu skórę należy nasmarować środkiem nawilżającym.

Przepisy na intensywne odżywianie i nawilżanie skóry w domu

Istnieje wiele różnych masek nawilżających, które mają działanie odżywcze, ochronne i zmiękczające. Udostępniaj przepisy najbardziej popularne i skuteczne.

  1. Bardzo prosta maska ​​wykonana jest z marchwi. Warzywo drobno przetrzeć i dokładnie wymieszać z żółtkiem. Możesz to zrobić do dwóch razy w tygodniu.
  2. Do nawilżania skóry tłustej w domu nadaje się skóra tonik na bazie aloesu. Skoncentrowany sok jest niepożądany w użyciu, najlepiej go wymieszać z wodą. Nawilżająca sucha skóra w domu Przetrzyj twarz płynem kilka razy w tygodniu.
  3. Niezwykle przydatna naturalna maska ​​melona. Wystarczy pokroić cienkie plasterki melona i nałożyć na twarz.
  4. Głęboka maska ​​z żółtka, kwaśnej śmietany, skórki z cytryny i oliwy z oliwek zapewnia głębokie nawilżenie skóry w domu. Wszystkie składniki są ubijane, a na sam koniec do łyżki dodaje się łyżeczkę oleju. Zaleca się zmyć tę maskę wodą mineralną lub napar z pietruszki.
  5. Dobrze nawilża maseczkę ziemniaczaną z żółtkiem jaja. Po tym jak jej skóra staje się bardzo delikatna i jedwabista w dotyku.