Ostatnie kilka lat powiększanie ust Kwas hialuronowy jest bardzo potrzebny. Tutaj ogromny wkład wnieśli twórcy mody, którzy dyktują swoje zasady. Zgodnie z tymi postulatami wargi powinny być pulchne, zmysłowe i seksualne. Uzyskanie takiego wyniku nie jest trudne, ponieważ na ratunek przychodzi wstrzyknięcie do kosmetologii.

Jak zwiększyć usta za pomocą kwasu hialuronowego?

Substancja stosowana w tej procedurze jest ważnym składnikiem ciała. Kwas hialuronowy jest wytwarzany przez tkanki łączne. Ten składnik ma jedną cenną cechę: jest zdolny do przyciągania i zatrzymywania cząsteczek wody, które są 1000 razy większe niż ich własne. Ta właściwość znalazła zastosowanie w kosmetologii, w tym przy powiększaniu ust.

Taka cudowna procedura jest dostępna dla wszystkich, którzy przekroczyli 17-letni znak. Wyjątkiem są tylko te osoby, którym wstrzyknięcia kwasu hialuronowego na usta są przeciwwskazane. Są jednak tacy, którzy nie mogą obejść się bez takiej procedury:

 • właściciele obniżonych kącików ust;
 • z niewspółmiernie wąskimi wargami w stosunku do innych obszarów twarzy;
 • osoby z asymetryczną buzią;
 • jeśli są blizny lub blizny .

Kwas hialuronowy do ust - preparaty

Wszystkie żele użyte do wykonywania wstrzyknięć można warunkowo podzielić na dwie grupy:

 1. "Tymczasowe" leki - rozpuszczają się i są wydalane przez organizm 10-12 miesięcy po wstrzyknięciu. Takie żele składają się z naturalnych składników.
 2. "Stałe" leki - w przypadku użycia, powiększanie ust odbywa się za pomocą kwasu hialuronowego i syntetycznych dodatków, na przykład silikonów. Takie żele mogą pozostawać pod skórą przez pięć lub więcej lat. Wielu pacjentów preferuje te leki, ale kosmetolodzy nie podzielają tego poglądu. Te żele, ze względu na obecność w ich składzie składników syntetycznych, często powodują poważne komplikacje.

Eksperci w większości przypadków używają kwasu hialuronowego do warg:

 • Juvederm produkt produkcji amerykańskiej;
 • Restylane Lipp - lek stosowany w celu nieznacznego zwiększenia ust i dostosowania ich konturów;
 • Surgiderm zawierający cząsteczki macierzy;
 • Restylane - preparat do poważnej transformacji;
 • Surgilips - narzędzie, które służy do rozwiązywania drobnych problemów.

Zabieg powiększania ust z kwasem hialuronowym

процедура увеличения губ гиалуроновой кислотой

Przed zastrzykami cudów musisz zdać trochę przygotowania. Aby to zrobić, konieczne jest przeprowadzenie badania alergotermicznego, które pozwala zidentyfikować reakcję organizmu na wstrzyknięty lek. Ponadto, dzień przed tobą należy wypić lek leków, aby zapobiec wystąpieniu opryszczka . Częściej w tym celu jest mianowany Dicycin lub Acyklowir. Cała procedura nie trwa długo.

Technika powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego jest następująca:

 1. Mistrz przetwarza obszar, w którym będą wykonywane iniekcje, za pomocą żelu znieczulającego, kremu lub innego środka do zamrażania.
 2. Gdy wargi są zdrętwiałe, specjalista przystępuje do wykonania procedury. Czas trwania manipulacji zależy od wybranej techniki.
 3. Iniekcji towarzyszy delikatny masaż, umożliwiający równomierny rozkład leku.
 4. Pakiet lodowy jest nakładany na leczony obszar, po czym mistrz podaje zalecenia dotyczące późniejszej opieki.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym odbywa się za pomocą takich technik:

 • kaniulowany;
 • pionowy;
 • igła;
 • poziomy.

Każda taka technika polega na wstrzykiwaniu w różne części warg. Z tego powodu kapitan musi w pierwszej kolejności opanować umiejętności tej procedury. Ponadto ważne jest prawidłowe obliczenie ilości podawanego leku. Tylko ekspert może to zrobić. Gdy dawka zostanie przekroczona, "kulki" formują się w komórkach tkanek, z powodu tego, co usta nabierają wyglądu karykatur.

Co zrobić po powiększeniu ust za pomocą kwasu hialuronowego?

что нельзя после увеличения губ гиалуроновой кислотой

W okresie rehabilitacji lista ograniczeń jest ogromna i zróżnicowana. W początkowej fazie występuje obrzęk i stan zapalny. Po tygodniu sytuacja się poprawia. Jednak nie można tego zrobić po powiększeniu ust kwasem hialuronowym:

 1. Dotykaj rąk, nawet jeśli naprawdę chcesz sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.
 2. Wyrażony artykułować, a także dużo i głośno mówić. W tym czasie całkiem możliwe jest dotarcie z lekkim uśmiechem, negatywnymi lub aprobującymi ruchami głowy.
 3. Uprawiaj aktywne sporty, odwiedzaj zabiegi spa, solarium i saunę. Negatywny wpływ termiczny i ultrafioletowy na strukturę hialuronianu.
 4. Jedz gorące i gorące posiłki. Dodatkowo, podczas pierwszego tygodnia, musisz porzucić owoce, warzywa i inne produkty, które wymagają gruntownego przeżuwania.
 5. Pij alkohol i gorące napoje.
 6. Palenie tytoniu - fajka, szisza, a nawet papierosy elektroniczne są zabronione.
 7. Pozwól na wietrzenie warg i używaj kosmetyków dekoracyjnych. Aby oczyścić te same zęby, należy zachować ostrożność, starając się nie dotykać ust.
 8. Namiętne pocałunki, ponieważ może to spowodować redystrybucję wstrzykniętej substancji.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym - pielęgnacja

Aby uniknąć komplikacji, musisz postępować zgodnie z zaleceniami mistrza. Dbanie o usta po podniesieniu kwasu hialuronowego jest następujące:

 1. Stosuj przepisane maści, żele i środki antyseptyczne.
 2. Weź przepisane leki przeciwalergiczne.
 3. Wykonaj lekki masaż.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym - zalecenia

Po zabiegu należy użyć przepisanych maści i żeli kapitana. W ten sposób smarować usta po zwiększeniu poziomu kwasu hialuronowego:

 • Lyton;
 • Troxevasin;
 • Traumeel ;
 • Dolobien.

Masaż ustny po wzroście kwasu hialuronowego

Opieka po zabiegu powinna być wyjątkowa. Z jednej strony wargi muszą być chronione, az drugiej strony wymagają zewnętrznego wpływu. Dzięki masażowi poprawia się krążenie krwi w tkankach. W rezultacie zwiększa się objętość warg i zmniejsza się prawdopodobieństwo negatywnych konsekwencji. W tym przypadku obrzęk po powiększeniu warg z kwasem hialuronowym występuje rzadziej.

Masaż należy wykonywać dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Jego technika jest taka:

 1. Procedura jest wykonywana przez odwrotną stronę szczoteczki do zębów.
 2. Ruchy powinny być łatwe (od kącików ust do środka).
 3. Pod koniec zabiegu potraktowana powierzchnia pokryta jest balsamem.

Zastrzyki z kwasu hialuronowego - plusy i minusy

инъекции гиалуроновой кислоты за и противинъекции гиалуроновой кислотыувеличение губ гиалуроновой кислотой до и после

Ta technika ma swoje zalety i wady. Pierwsze obejmują takie funkcje:

 • zabieg jest bezbolesny (wykonywany po znieczuleniu);
 • efekt widoczny jest natychmiast po wstrzyknięciu, a wzrost warg z kwasem hialuronowym przed i po zdjęciach pokazuje to;
 • powrót do zdrowia następuje szybko (trwa od kilku dni do tygodnia).

Zastrzyki z kwasu hialuronowego mają takie wady:

 • mieć przeciwwskazania;
 • po pewnym czasie obserwuje się siniaki po powiększeniu ust kwasem hialuronowym;
 • Aby zachować pożądany kształt, wymagane są kolejne poprawki.

Jak długo liposukcja zwisa z kwasem hialuronowym?

Licz na to, że efekt po pierwszym wstrzyknięciu potrwa długo, nie jest tego wart. Powiększaniu ustnemu kwasem hialuronowym towarzyszą okresowe korekty. Degradacja leków zachodzi stopniowo. Ponieważ organizm nie postrzega kwasu hialuronowego jako substancji obcej, kolejne wstrzyknięcia są zwykle przenoszone. Z tego powodu mistrz może zalecić powtórzenie procedury jeden rok po pierwszym.

Lip augmentacja z kwasem hialuronowym - przeciwwskazania

увеличение губ гиалуроновой кислотой противопоказания

Ta procedura jest bardzo pożądana. Istnieje jednak szereg okoliczności, w których należy go porzucić. Zastrzyki przeciwwskazań kwasu hialuronowego są następujące:

 • dzieci i dorastanie;
 • ciąża (w dowolnym czasie) i okres laktacji;
 • patologia przewodu żołądkowo-jelitowego i dysfunkcji hormonalnej;
 • reakcja alergiczna na jeden ze składników leku;
 • hemofilia;
 • zakaźne choroby skóry;
 • choroby onkologiczne;
 • odchylenia w pracy układu nerwowego.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym - konsekwencje

увеличение губ гиалуроновой кислотой последствия

Właściwa opieka zminimalizuje występowanie powikłań. Zwiększenie kształtu i objętości warg za pomocą kwasu hialuronowego jest inwazyjną interwencją, więc istnieje ryzyko, że rany goją się przez długi czas. Ponadto mogą wystąpić takie komplikacje:

 1. Pojawiają się grudki po powiększeniu ust za pomocą kwasu hialuronowego. Takie "uderzenia" mogą być normalnym zjawiskiem, które niezależnie rozstrzygnie. Często grudki są oznaką przedawkowania narkotyków. Aby wyeliminować ten efekt, wykonuje się zastrzyki hialuronidazy.
 2. Asymetria warg - aby upewnić się, że komplikacja nie występuje, pacjentowi przypisuje się rozmowę z mistrzem 2 tygodnie po zabiegu. Jeśli to konieczne, doda lek do cienkich obszarów.
 3. Ból w ustach po wzroście kwasu hialuronowego i temu nieprzyjemnemu odczuciu towarzyszy blednięcie skóry. Aby zapobiec martwicy tkanek, będziesz potrzebować pomocy kosmetyczki.
 4. Wargi są spuchnięte - procedury fizjoterapii pomogą pozbyć się tego problemu.
 5. Krwiaki - mogą występować zarówno z powodu uszkodzenia naczynia, jak i przy ściskaniu go skrzepem wstrzykniętego żelu. Częściej w ciągu 1,5-2 tygodni ta komplikacja sama w sobie mija.