Wielu uważa, że ​​zima to nie najlepszy czas na zwiedzanie Sankt Petersburga. Oczywiście, w tym stwierdzeniu jest wiele prawdy: wilgoć i mroźna zima nie sprawią, że spacery po mieście będą wygodne. Ale dla tych, którzy nie boją się możliwych trudności, zimowy St. Petersburg otworzy się z niezwykłą stroną. Ponadto, zimowa wycieczka ma swoje zalety: mieszkanie będzie znacznie tańsze i nietrudno go znaleźć, zimą jest znacznie mniej osób na wycieczkach, co oznacza, że ​​bez problemu można zobaczyć wszystkie zabytki.

Co zobaczyć zimą w Petersburgu?

Jakie są widoki Sankt Petersburga, które możesz odwiedzić zimą? Tak, prawie wszystko - oprócz tego, że nie możesz cieszyć się pięknem Fontanny Peterhof , przejedź tramwajem rzeki i zobacz, jak powstają mosty. Cała reszta jego głównych atrakcji w Petersburgu będzie gościnnie przyciągać uwagę dociekliwego gościa. Zimowa zła pogoda absolutnie nie przeszkadza w wizytach w pałacach i teatrach, piękne miejsca idę do muzeów - a jest ich tutaj ponad setka. Jeśli sprzyja pogoda, możesz powoli przechadzać się po kwadratach i skarpach.

Petersburg - zabytki architektury

Zabytki architektury znajdujące się w Petersburgu gloryfikowały północną stolicę daleko poza granicami Rosji. Przez trzy stulecia w mieście setki wspaniałych budynków wzniesiono zgodnie z projektami największych architektów: świątyń, pałaców, zamków, budynków państwowych. Dziś budynki te nie tylko zdobią miasto, ale są również wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Admiralicja, Pałac Zimowy, Dom Bajki, Brama Triumfalna, Giełda, Gostiny Dvor, Akademia Sztuk Pięknych, wieżowiec, Zbawiciel na Krwi, rezydencja Kelchów to tylko kilka architektonicznych cudów, które można zobaczyć w mieście nad rzeką Newą. I oczywiście nie można tu wyjechać bez odwiedzania Kunstkamere i Ermitażu, które stały się wizytówkami miasta.

Petersburg - zimowe wycieczki

Jak w każdej innej porze roku, zimą w St. Petersburgu można znaleźć wycieczkę do swoich potrzeb i możliwości. Najpopularniejszym sposobem na poznanie Petera jest wycieczka autokarowa, noc lub dzień. Wycieczka po mieście autobusem wycieczkowym nie tylko uratuje turystę od działania siły pogodowej, ale także sprawi, że znajomość miasta będzie tak szybka i komfortowa, jak to tylko możliwe. Koszt takiej mini-podróży wyniesie od 450 rubli za osobę dorosłą i od 250 rubli za dziecko. Możesz kupić bilet na zwiedzanie Nevsky Prospekt, gdzie pracownicy firm wycieczkowych pracują o każdej porze roku. Program wycieczki obejmuje zwiedzanie Placu św. Izaaka, Admiralicji, Pałacu Zimowego, Zbawiciela na przelanej krwi, Pola Marsa, krążownika Aurora i wielu innych interesujących miejsc w mieście. Ci, którzy wolą podróżować we własnym tempie, mogą korzystać z dowolnych tras turystycznych, które są tak liczne w Internecie i jeździć na własną rękę.

Zimowa pogoda w Petersburgu

Oczywiście każdy, kto zamierza odbyć zimową wycieczkę do Petersburga, jest najbardziej zaniepokojony pogodą. Zima w Petersburgu można opisać jednym słowem - zmiennym. Przychodzi do stolicy północnej znacznie później niż do innych regionów kraju, wchodząc w jej prawa tylko do grudnia. Średnia temperatura waha się od -8 do -13, a zimne przymrozki są często zastępowane przez długie, deszczowe odwilże. Dlatego przed zimową wycieczką powinieneś zadbać o stabilne i nieprzemakalne buty, ciepłe i wiatroszczelne ubrania, a wtedy zimą Peter pozostawi tylko miłe wspomnienia o nim.

Zabytki Petersburga w zimie1Zabytki St. Petersburg w winter2Zabytki Petersburga w zimie3
Zabytki St. Petersburg w winter4Zabytki Petersburga w zimie5Zabytki Petersburga w zimie6