Niedawno najpopularniejszą usługą w salonach kosmetycznych było przedłużenie paznokci. Przepiękne "manikiurzystki" na ten czas zostały przekwalifikowane na "mistrzów służby paznokciowej", a każda szanująca się dziewczyna po prostu musiała zwiększyć akryl, nawet z własnymi, całkiem przyzwoitymi paznokciami. Nic nie da się zrobić - moda ...

Jeśli tendencje branży kosmetycznej nie są Ci obce, na pewno zauważyłeś już, że manicure na długich paznokciach stopniowo porzuca swoją pozycję i daje pierwszeństwo palcom ze schludnymi krótkimi nagietkami. Już nie tak często można spotkać na rękach kobiet ostre szpilki o ekstremalnej długości ze skomplikowanymi akrylowymi bukietami. Nawet gwiazdy show-biznesu zaczynają rezygnować z rozkoszy paznokci na rzecz skromnego eleganckiego manicure. Noszą go nie tylko w codziennym życiu, ale także na czerwonym dywanie i efektownych sesjach zdjęciowych.

Co dzieje się w świecie mody paznokci? Trend ostatnich kilku lat to naturalność i naturalność. Dlatego paznokcie, które wyglądają sztucznie, stopniowo stają się przestarzałe. Nawet jeśli przedłużenie i wykonanie, gwoździe powinny mieć niewielką długość i kształt, zbliżone do naturalnego - bez mandrynów, "łopaty" wzory akwariowe i artystyczne modelowanie. Przynajmniej w codziennym życiu stają się mniej istotne.

Jakie są zalety krótkich paznokci?
  1. Miejsce na eksperymenty . Już w tym sezonie kosmetyki dają nam do ręki ciemne lub jasne lakiery wszystkich kolorów tęczy. Najmodniejsze odcienie ostatnich lat - niebieski, żółty, zielony, czarny i jagodowo-czerwony są przeznaczone wyłącznie dla manicure na krótkie paznokcie . Najbardziej niezwykłe tekstury: matowe, aksamitne, piaskowe, popularne dziś świecidełka i mika nie wyglądają fantazyjnie, tylko na krótki manicure. Na "pazurach" wszystko to będzie wyglądać wulgarnie i wyzywająco.
  2. Wygoda . Jeśli jesteś przyzwyczajony do długich paznokci, prawdopodobnie nie przeszkadzają ci one w ogóle, a ty skutecznie radzisz sobie ze wszystkimi sprawami. Piszemy z dużą prędkością na komputerze, bawimy się z dzieckiem i obieramy ziemniaki, a paznokcie nie pękają, nie drapają, nie robią haczyków na rajstopach. Ale bez nich wszystko dzieje się znacznie szybciej i wygodniej. A jeśli pracujesz w biurze, twoi koledzy w otwartej przestrzeni będą ci bardzo wdzięczni, gdy przestaniesz "siekać" swoje długie paznokcie na klawiaturze.
  3. Oszczędność pieniędzy i czasu . Trudno jest mieć piękne i zadbane długie paznokcie, a jednocześnie nie być w salonie piękności. Danie prawidłowej formy, obróbka i idealnie lakierowanie długich paznokci bez pomocy profesjonalisty nie jest łatwe. W skrócie wszystko jest znacznie łatwiejsze. Spójrz na swoje palce: jeśli są długie i cienkie, możesz bezpiecznie nosić modny kwadratowy kształt. Jeśli nie możesz pochwalić się elegancją palców, powinieneś delikatnie przygwoździć paznokcie pilnikiem do paznokci i lepiej nie ciąć ich pod korzeniem, ale pozostawić kilka milimetrów. Delikatnie uzupełnij wszystkie krótkie paznokcie każdej dziewczyny. A to oznacza, że ​​liczba podróży do manikiurzystki i wydanych na nią pieniędzy zostanie znacznie zmniejszona.
  4. manicure na krótkich paznokciach

Ze względu na sprawiedliwość należy zauważyć, że krótkie paznokcie nie trafiają do wszystkich. W takim przypadku pełne palce z szeroką płytką paznokcia będą jeszcze krótsze, ale długi manicure sprawi, że będą one cieńsze i bardziej eleganckie.

Osobiste gusta i preferencje również nie zostały anulowane. Oczywiście krótkie paznokcie są dziś w modzie, są wygodne i piękne. Nie oznacza to jednak, że koniecznie musisz podążać taką drogą, zwłaszcza że tak często się zmienia. Jeśli nie wyobrażasz sobie siebie bez długiego manicure, dzięki czemu czujesz się piękniejsza, kobieca i seksowna - nie rezygnuj ze swoich ulubionych pazurów.