W związku ze stałym wzrostem tempa życia konieczne jest nadanie pierwszeństwa najbardziej praktycznym rzeczom. Ponieważ teraz staje się coraz popularniejszym kwadratowym paznokciem, nie powodując niedogodności w codziennym życiu. Co więcej, ta forma wygląda dobrze na paznokciach dowolnej długości.

Jak zrobić kwadratowy kształt paznokcia?

Możesz skorzystać z pomocy specjalisty odwiedzając salon kosmetyczny. Jednak ważne będzie, aby dowiedzieć się, jak to zrobić. manicure niezależnie, ponieważ wymaga regularnej korekty co najmniej raz na trzy do czterech dni. Zastanów się jeszcze, jak złożyć paznokcie w kształcie kwadratu:

  1. W początkowej fazie manicure, konieczne jest usunięcie lakieru i odtłuszczenie powierzchni.
  2. Następnie wykonaj przycinanie płytki paznokcia. Przydatny cały zestaw akcesoria do manicure . Aby to zrobić, użyj nożyczek do paznokci lub specjalnej pincety, które umożliwiają przycinanie paznokci na płaskiej linii bez ich uszkadzania. Możesz także użyć pincety do przycinania sztucznych paznokci. Narzędzie ma szerszą powierzchnię roboczą, która pozwoli w jednym ruchu osiągnąć wymaganą długość.
  3. Przed wykonaniem kwadratowych gwoździ, musisz podać podstawę gwoździa w kształcie prostokąta, wskazując narożniki.
  4. Następnie wykonaj przetwarzanie pilnika do paznokci. Powinien być ściśle prostopadły do ​​linii przechodzącej przez środek płytki paznokcia. Aby zapewnić równomierność końcówki gwoździa, nałożyć na nią pilniczek lub inny płaski przedmiot. W takim przypadku rogi powinny znajdować się w jednej płaszczyźnie. Przetwarzanie pilnika należy wykonywać tylko na suchych paznokciach, aby zapobiec ich rozwarstwieniu.
  5. Aby już trochę ułożyć płytkę paznokcia, należy ją przyciąć na krawędziach. Aby paznokcie były gładkie, są polerowane specjalnym pilnikiem do paznokci.
  6. Po zakończeniu procedury ręce są myte, usuwają kurz, smarowane kremem odżywczym, a paznokcie są malowane lakierem.

Kto pasuje do kwadratowego kształtu paznokci?

Trzeba zrozumieć, że taki kształt sprawia, że ​​palce są optycznie krótsze, dlatego właściciele krótkich i pulchnych palców powinni odrzucić tę opcję. W tym przypadku warto preferować zaokrąglone paznokcie.

Nie zaleca się również używania kwadratowych kształtów na długich płytkach paznokcia, ponieważ palce wydają się nienaturalnie długie.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak zrobić kwadratowe łamliwe paznokcie. Ich rogi powinny się zakończyć. Pozwoli to uniknąć pęknięć i zapobiegnie przywieraniu do przedmiotów.

kwadratowy gwóźdź 1kwadratowe paznokcie 2kwadratowy kształt paznokcia 3
kwadratowy kształt paznokcia 4kwadratowy kształt paznokcia 5kwadratowy gwóźdź 6
kwadratowy gwóźdź 7kwadratowy gwóźdź 8kwadratowy kształt gwoździa 9