Uważa się, że prawdziwy wiek kobiety zawsze rozdaje ręce. Bardzo często, zwracając dużą uwagę na twarz, panie zapominają o kosmetycznej pielęgnacji skóry dłoni. Szybko traci elastyczność i elastyczność, staje się nadmiernie suchy i szorstki, pojawiają się na nim zmarszczki i zabarwione plamy.

Aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry rąk, należy dokładnie o nią zadbać, przedstawiając sobie z reguły codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Szczególnie ostrożnie należy trzymać ręce i przestrzegać wszystkich zasad opieki podczas zimowego mrozu.

Co wpływa na stan skóry rąk w zimie?

Skóra dłoni jest delikatna i cienka, zawiera niewielką ilość gruczołów tłuszczowych, dzięki czemu jest bardziej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych i jest po prostu bezbronna wobec zimowego wiatru i mrozów. Jego funkcje ochronne są również osłabione ze względu na fakt, że w niskich temperaturach naczynia ostro zwężają się, powodując pogorszenie dostarczania składników odżywczych.

Ponadto zimą skóra rąk cierpi z powodu suchych upałów. Ogrzewane i suche grzejniki powietrza dosłownie wyciąga wilgoć z rąk. Jest to szczególnie szkodliwe dla skóry rąk o częstych nagłych zmianach temperatury, gdy z jednego agresywnego środowiska (zimnego) dłonie natychmiast wpadają w drugie (suche powietrze).

I, oczywiście, tak agresywny wpływ detergentów i twardej wody z kranu nie jest anulowany zimą.

Dbać o zimową skórę
  1. Aby uniknąć kontaktu z zimnym powietrzem, przed wyjazdem należy nosić ciepłe rękawiczki lub rękawiczki w domu.
  2. Podczas wykonywania prac domowych, używaj gumowych lub bawełnianych rękawiczek (w zależności od rodzaju aktywności). Alternatywnie można użyć specjalnego ochronnego kremu do rąk, który chroni przed wpływem chemikaliów, kurzu i brudu. Składniki tego narzędzia pokrywają skórę cienką warstwą konserwującą.
  3. Aby nie przeszkadzać w warstwie wodno-lipidowej skóry, która jest jego barierą ochronną, należy umyć ręce wodą o temperaturze pokojowej, używając łagodnego mydła o kwasowości około 5 (w pobliżu naturalnego pH skóry). Zawsze osuszaj ręce po kontakcie z wodą z kranu.
  4. Zastosuj krem ​​do rąk powinien być co najmniej dwa razy dziennie (rano i wieczorem), a najlepiej - po każdym praniu ręcznym. Również w zimie konieczne jest złożenie wniosku przez 20-30 minut przed wyjściem na ulicę, aby zastosować specjalną śmietankę z zimna i wiatru lub zwykły krem ​​odżywczy na bazie tłuszczu. Wracając z zimna do pokoju, po oczyszczeniu nałóż na skórę krem ​​nawilżający lub żel.
  5. Regularnie wykonywać takie procedury dla skóry rąk, takie jak peeling, masaż, kąpiele, maski, okłady. W tym celu możesz kupić specjalne kosmetyki produkowane przez branżę lub użyć domowych receptur.
Środki ludowe do pielęgnacji skóry dłoni
  1. Peeling Wymieszaj w równych proporcjach sól morska drobno zmielone z mieloną kawą, dodaj odrobinę śmietanki lub mydła w płynie. Nałożyć mieszaninę na ręce i masować przez dwie minuty, a następnie spłukać. Peeling powinien być nakładany 1 - 2 razy w tygodniu.
  2. Kontrastowe kąpiele. Dla gorącej kąpieli (około 60 ° C), aby przygotować napar z roślin leczniczych. jak przygotować ręce do zimowego mrozu 2 Zimna kąpiel będzie przegotowaną wodą o temperaturze pokojowej. Ewentualnie przez minutę opuść ręce w gorącej lub zimnej kąpieli na minutę 15 razy, kończąc na zimnym. Zastosuj te kąpiele może być dwa razy w tygodniu, będzie to doskonała procedura hartowania dla rąk.
  3. Maska olejowo-miód. Zmieszaj w równych proporcjach miód i lekko podgrzej. oliwa z oliwek , nakładaj mieszaninę na dłonie przez 20 minut. Następnie zmyć maskę za pomocą łagodnego mydła i użyć kremu odżywczego.
  4. Maseczka z ziemniaków i miodu. Wymieszaj starty ziemniak z łyżeczką miodu i pół łyżeczki soku z cytryny. Zastosuj mieszaninę przez 10 - 15 minut, spłucz wodą, użyj kremu.
  5. Tłuste okłady. Nałożyć na ręce olej kosmetyczny, nosić bawełniane rękawiczki i pozostawić na noc.