Przycinanie manicure, tak jak dotychczas, pozostaje jednym z najbardziej popularnych. Z tym dla schludnego rodzaju paznokci uciąć skórę, tworząc gwóźdź - naskórka . Ta procedura wymaga specjalnych środków ostrożności i jakości, ponieważ jeden niechlujny ruch - i możesz zranić skórę, a także przenosić infekcję.

Jak wybrać szczypce do skórek?

Profesjonalne szczypce do skórek są najlepsze, ponieważ są przeznaczone do manicure, który jest wykonywany przez mistrza. Tak się złożyło, że profesjonalne kosmetyki i narzędzia dają bardziej pozytywny efekt niż zwykle, ale ich cena jest wyższa niż cena szczypiec do użytku domowego.

Rozmiar noża

Szczypce do skórek nie powinny być duże - ponieważ będą musiały być używane z kolei obiema rękami, a jedno z nich będzie niewygodne w wykonywaniu manicure. Dlatego, aby nie złuszczać zbyt dużo skóry, konieczne jest wybranie szczypiec z niewielkim obszarem roboczym - jest to bezpieczniejsze i wygodniejsze.

Wyprzedaż

Kiedy zaciskasz szczypce, zwracaj uwagę na prześwit - jeśli tak jest, to znaczy, że trzymasz w rękach narzędzie niskiej jakości, które podczas manicure tylko uszkodzi i nie uszczypnie skóry.

Materiał sztyletu

Szczypce powinny być jednocześnie mocne i lekkie. Wskazane jest wybranie szczypiec do cięcia metalu lekkiego.

Łatwe szczypce do cięcia

Aby przypadkowo się zranić, szczypce powinny być gładkie - można je łatwo ścisnąć i rozłożyć jedną ręką. Ciasne szczypce do cięcia będą trudne w użyciu jedną ręką, a ty nie powinieneś także mieć nadziei, że zostaną one opracowane tak, jak są używane.

Szczypce do ostrzenia

Jednym z najważniejszych parametrów - skórki do usuwania skórek powinny być dobrze naostrzone. Jeśli są stępione, wynik będzie odwrotny od tego, co jest pożądane - zapewniona jest masa zadziorów i nierównomiernie wyciętego naskórka.

profesjonalne szczypce do skórek

Jak prawidłowo wyciąć naskórek za pomocą szczypiec?

Przed rozpoczęciem wycinania manicure, należy traktować narzędzie i gwoździe środkiem dezynfekującym.

Ponadto ważne jest przestrzeganie następujących zaleceń:

  1. Skórka musi zostać zmiękczona - można to zrobić za pomocą specjalnych kremów i oleje skórek lub za pomocą wanny na paznokcie.
  2. Aby się wykąpać, wlej do pojemnika gorącą wodę, a następnie dodaj odrobinę soli i roztworu mydła. Zamiast zwykłej wody można użyć wywaru z rumianku, który pomoże zapobiegać stanom zapalnym.
  3. Po przygotowaniu naskórka, przystąp do jego cięcia: kleszcze powinny usuwać tylko te obszary skóry, które są oczywiście "zbędne" - znajdujące się w obszarze paznokci w pobliżu podstawy. Aby zapobiec powstawaniu zadziorów, oczyść obszar wzdłuż boków gwoździa za pomocą kleszczyków.