Foliowa termoliza to zabieg laserowego odnawiania skóry, nowoczesna metoda sprzętowa do usuwania małych blizn i innych wad. Dziś w dużych klinikach kosmetologii można wykonywać frakcjonalną termolizę powiek, blizny na twarzy, rozstępy w okolicy brzucha. Skuteczny zabieg przeciwko drobnym zmarszczkom i plamom starczym. Zastanów się, jak ma miejsce odnawianie laserowe.

W jaki sposób przeprowadzana jest frakcyjna laserowa termoliza?

Szlifowanie jest możliwe dzięki zdolności lasera do penetracji głębokich warstw naskórka. Kiedy struktura skóry ulega zniszczeniu, stymulowane są procesy regeneracji. W rezultacie kolagen jest aktywnie produkowany. Przywrócenie struktur komórkowych wygładza defekty.

 1. Przed zabiegiem należy całkowicie usunąć kosmetyki, jeśli jest to ułamkowa termoliza twarzy, "ozdobiona" bliznami trądzik lub zmarszczki.
 2. Około 30 minut przed termolizą na skórę nałożono krem-środek znieczulający. Zabieg powoduje bolesne odczucia, dlatego znieczulenie miejscowe jest obowiązkowe.
 3. Bezpośrednio przed termolizą obszar skóry jest traktowany specjalnym środkiem smarnym, zapewniającym dobre poślizg wiązki laserowej.
 4. Po wystawieniu na działanie lasera górna warstwa naskórka zostaje odparowana, co pozwala na wygładzenie ubytku.
 5. Po zabiegu skóra jest leczona kojącym kremem.

Nowoczesne preparaty usuwają mikroskopijne strefy, co pozwoliło znacznie zmniejszyć uraz skóry, a co za tym idzie skrócić czas wyzdrowienia.

Przeciwwskazania do termolizy:

 • epilepsja;
 • ciąża;
 • zapalenie obszaru skóry, na którym znajduje się wada;
 • karmienie piersią;
 • zanikowe zapalenie skóry;
 • łuszczyca.

Po termolizie odczucie pieczenia jest odczuwalne przez cały dzień, skóra staje się czerwona i pęcznieje. Zmniejszenie dyskomfortu może polegać na traktowaniu powierzchni trzy razy dziennie sprayem Pantenol .