Rosnące płytki paznokcia w tkance skórnej powodują nieznośny ból, powodują stan zapalny i wywołują procesy gnilne. Wcześniej problem ten został rozwiązany chirurgicznie. Dziś korekta paznokci odbywa się za pomocą bardziej nowoczesnych technologii, nie wymaga całkowitego usunięcia płytki i jest praktycznie bezbolesna.

Jak wykonać korekcję paznokci?

Nieaktualne metody omawianej procedury sugerowały wycięcie wrastającego paznokcia w znieczuleniu miejscowym. Teraz ćwiczyłem takie techniki:

  • montaż płyt i wsporników;
  • ekspozycja laserowa.

W zależności od stopnia wrastania, uszkodzenia tkanek miękkich, wybrana jest bardziej miękka lub radykalna technologia (poprawka wrastający gwóźdź laser). Płytki i zszywki mogą obejść się bez usuwania pędów, ale zabieg jest długi, podczas gdy minimalnie inwazyjna operacja zapewnia natychmiastową ulgę, chociaż wiąże się z krótkim okresem rehabilitacji.

Korekcja laserowa wrastającego paznokcia

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20 minut. Istotą operacji jest dokładne wycięcie części płytki paznokcia za pomocą wiązki laserowej, po której przetwarzana jest również strefa zarodkowa. W rezultacie wrastające kawałki są usuwane, a paznokieć ma stały kształt (napromieniowane obszary nigdy nie rosną ponownie).

Warto zauważyć, że efekt laserowy występuje bezkrwawo, w miejscu, w którym wykonywana jest operacja, sterylny opatrunek jest nakładany przez kilka godzin. Okres rekonwalescencji trwa do 10 dni, ale pacjent może wrócić do pełnego życia zaraz po zabiegu.

Jedną z wad opisywanej techniki jest uszkodzenie matrycy procesu napalenia. Z tego powodu jego wygląd może stać się nieestetyczny, a kształt i rozmiar ulegną zmianie na zawsze.

Korekta wrastających płytek paznokcia i zszywek

Rozważana metoda polega na interwencji niechirurgicznej i została opracowana na podstawie badań nad działaniem aparatów ortodontycznych Mechanizm działania urządzeń polega na tym, że do powierzchni paznokcia przymocowany jest metalowy wspornik lub płytka (czasami wykonana z tworzywa sztucznego). Jego wygięcie jest wybierane w taki sposób, że siła napięcia podnosi wrastające krawędzie, łagodzi ból. Z biegiem czasu kształt paznokci staje się pożądanym kształtem bez uszkodzenia matrycy.

Korekta paznokci w domu

Niesterujące etapy opisywanego problemu można wyeliminować poprzez profesjonalne manicure sprzętowy lub pedicure, który możesz zrobić sam lub zaprosić mistrza.

Pamiętaj, aby wymagać specjalnych narzędzi do korekcji paznokci:

  • maszyna;
  • dysze do szlifowania;
  • powłoka żelowa.

Dalej:

  1. Poprzez urządzenie z obrotową głowicą, płytka paznokcia ma właściwy kształt i szerokość, a wrastające części są delikatnie wycinane. Zalety takiego przetwarzania - bezbolesność i dokładność, zwłaszcza jeśli maszyna jest ustawiona na maksymalną prędkość. wrastająca korekta paznokci Następnie paznokieć jest dezynfekowany za pomocą środków antyseptycznych i pokryty specjalnym żelem na bazie krzemianu. Jego gęstość jest taka, że ​​po wysuszeniu tworzy strukturę, która nie pozwala na przekształcenie uszkodzonej tkanki rogowej. W tym samym czasie ból znika, a po 2-3 tygodniach paznokieć nabiera pożądanego kształtu i przestaje rosnąć.

Niewątpliwą zaletą proponowanej techniki jest maksymalna estetyka - wygląd płytek paznokcia po przetworzeniu jest całkowicie naturalny. Co więcej, powłoka żelowa poprawia ich strukturę. Pazury stają się nawilżone, mocne, a ich kolor i poziom powierzchni są słabsze.