Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią myjkę, która z jednej strony nie uszkodzi ani nie drażni skóry, a z drugiej strony zapewni delikatny masaż i skuteczne złuszczanie martwych komórek naskórka.

Rodzaje higienicznych myjki

Najprostszą klasyfikacją są produkty wykonane z materiałów syntetycznych i naturalnych.

Pierwsza grupa obejmuje:

 • gąbki piankowe;
 • nylonowe mini ręczniki do prania;
 • umywalki z polietylenu.

Drugi rodzaj produktów składa się z takich komponentów:

 • luffa;
 • łyka
 • sizal;
 • len;
 • szczecina;
 • ramia;
 • gąbka morska;
 • kora brzozy
Syntetyczne gąbki

Główną zaletą higienicznych produktów tego typu jest to, że drobnoustroje w ogóle nie rozmnażają się pomimo wysokiej wilgotności i wysokiej temperatury. Ponadto takie ściereczki przyczyniają się do ekonomicznego zużycia detergentów (mydła, żelu pod prysznic) ze względu na dobre właściwości pienienia. Warto również zauważyć, że gąbki z tworzyw sztucznych są tanie i dużo trwalsze niż naturalne odpowiedniki.

Wśród wad takich produktów szczególne miejsce zajmują reakcje alergiczne, a także dość agresywny wpływ na skórę, zwłaszcza typu wrażliwego.

Jeśli nadal zdecydujesz się na syntetyczną myjkę, zaleca się zakup nylonowego ręcznika. Ma łagodny efekt złuszczający, ma różne stopnie sztywności, jest wygodny w użyciu.

Ściereczki z naturalnych materiałów

Oczywiście, naturalne składniki są bardziej korzystne dla pielęgnacji skóry, ponieważ mają wiele korzystnych działań oprócz oczyszczenia.

Myjki z "szalonego ogórka" (loofah) są świetne dla tych, którzy lubią twardy masaż. Ten produkt ma działanie antycellulitowe, pomaga poprawić krążenie krwi, nawet w głębokich warstwach skóry, w celu nasycenia komórek tlenem.

Szczęście to warstwa pod młodą lipową kora. Ścierki z tego materiału są najbardziej przydatne, ponieważ gdy są mokre w wysokiej temperaturze, wydzielają fitoncydy o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych. Ponadto taki produkt dobrze oczyszcza pory z zanieczyszczeń.

Agawa lub sizal to najpopularniejszy surowiec do mycia ceramiki naturalnej. Wykonują doskonałą pracę z cellulitem, mają efekt peelingu, przyspieszają procesy metaboliczne. Produkty z agawy mogą mieć różną twardość w zależności od rodzaju skóry.

Myjki lniane najlepiej nadają się dla właścicieli wrażliwej skóry ze skłonnością do alergicznych wysypek. Ten rodzaj produktów higienicznych delikatnie oczyszcza, zapewnia delikatny masaż i stymuluje krążenie krwi w tkankach.

Szczotka z naturalnego włosia przeznaczona jest do okresowego obierania stref problemowych cellulit lub rozstępy. Nie zaleca się stosowania go codziennie, ponieważ jest zbyt twardy i może uszkodzić skórę, spowodować zaczerwienienie i podrażnienie.

Rami jest miękkim materiałem pochodzącym z łodyg chińskiej pokrzywy. Myjkę z niej delikatnie, ale skutecznie oczyszcza skórę, nie Królowa dusz Wybór odpowiedniej ściereczki 2 powoduje alergie. Ponadto, produkty Rami, gdy są stosowane regularnie, działają jak polerowanie, wyrównanie powierzchni i koloru powłoki skóry.

Gąbki z gąbką morską są zalecane nawet dla dzieci. To najłagodniejszy sposób na oczyszczenie delikatnej i wrażliwej skóry. Pomimo oszczędnego działania, takie produkty zapewniają złuszczanie martwych komórek naskórka i usuwanie brudu z porów.

Szczeciny z kory brzozy mają wyraźny efekt masażu, mają działanie przeciwzapalne i antyseptyczne. Stosowanie takich produktów jest szczególnie polecane osobom z problemem skóry, trądzik .