Szchitowka - bardzo nieprzyjemny owad, który atakuje liście i pnie roślin domowych.

Jak wygląda pochwa?

Owady są jak krople, liście barwiące. Ich wygląd jest nieco podobny do żółwi, ze względu na gęstą "skorupę", czyli osłonę, która pokrywa ciało tego szkodnika. Bardzo podobny do tarczy i jej "siostry" w rodzinie - fałszywej tarczy. Jedyna różnica między nimi polega na tym, że fałszywa tarcza i ich tarcza to pojedynczy organizm, pod mikroskopem nawet widoczne narządy umieszczone na tarczy fałszywych tarcz tarczowych. W pancerzach "skorupa" może zostać usunięta, a ona sama będzie nadal siedzieć na kartce.

Szchitowka i pseudo-szkodniki - szkodniki, musisz się ich pozbyć. Środki zwalczania obu "sióstr" są prawie takie same.

Szchitka na roślinach domowych jest dość podatna na zniszczenie, tylko walka z nią wymaga uporu i wytrwałości. Nie wystarczy po prostu zebrać całą tarczę, ponieważ nie wystarczy tylko traktować roślinę roztworem mydła. Chociaż niektórzy ogrodnicy twierdzą, że jest to mydło, które pomaga poradzić sobie z tym szkodnikiem, byłoby rozsądniej uciekać się do dodatkowego rozpylania insektycydów.

Jak pozbyć się shitovki?

Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi zasadami:

  1. Uważna i regularna kontrola rośliny pod lupą. Najczęściej owady gromadzą się w kątach liści.
  2. Pacjenci muszą pilnie odizolować rośliny od innych. Wskazane jest, aby przenieść je do innego parapetu w innym pomieszczeniu. Miejsce, w którym stała doniczka z chorym kwiatem, zostało starannie potraktowane wodą z mydłem, a następnie środkiem owadobójczym.
  3. Owady z chorej rośliny muszą zostać usunięte. Odbywa się to za pomocą wacika zanurzonego w roztworze owadobójczym. Ważne jest, aby nie zastępować środka owadobójczego alkoholem lub naftą, ponieważ roślina może się poparzyć, a następnie będzie musiała być leczona już z dwóch "ran". Nie zaleca się również używania oleju - zatyka on pory rośliny.
  4. Najmłodsze scytony wędrują wokół rośliny, dzięki czemu mogą się ukryć przed pierwotnym przetworzeniem. Aby je znaleźć, należy traktować całą roślinę wodą z mydłem (można zastąpić mydło tynkiem tytoniowym). Roślina nie jest tylko spłukana, ale dokładnie umyta za pomocą pędzelka (można użyć szczoteczki do zębów z miękkim włosiem).
  5. Po zmyciu mydła lub roztworu tytoniu, roślina jest ustawiona do wyschnięcia.
  6. Ponowne traktowanie środkami owadobójczymi, w tym opryskiwanie gleby. Natychmiast po tym roślina jest przykryta plastikową torebką, aby powietrze nie przeniknęło do środka. Pozostaw pakiet na 40 minut, nie więcej.
  7. W ciągu dwóch dni po takim zabiegu wszystkie pozostałe owady na skale powinny umrzeć, a roślina powinna zostać dokładnie umyta.
  8. Nawet jeśli martwe owady nie są widoczne, roślina nadal potrzebuje dodatkowej procedury kąpieli, aby wypłukać resztki owadobójcze.
  9. Ta procedura będzie musiała być powtarzana co tydzień, dopóki ślad nie pozostanie z shitovki. Jeśli roślina nie jest bardzo zaniedbana, skala powinna zniknąć całkowicie w drugim tygodniu po zastosowaniu tak złożonej miary.

Jak radzić sobie z tarczą naturalnymi truciznami?

jak pozbyć się tarczy

Nie mniej popularnym lekarstwem na skalę jest trucizna z Kolorado. Sprzedawane pod nazwą "Aktara". Konieczne jest rozcieńczenie worka w litrze wody. Następnie wylej tę wodę na roślinę. Woda dwa lub trzy razy. W ciągu tygodnia kosa powinna umrzeć.

Po rehabilitacji zakładu należy powtarzać procedurę raz w roku, aby uniknąć powrotu tarczy.

Doskonałym sposobem zapobiegania shchitovki jest regularne wietrzenie i opryskiwanie roślin.